Prohra po statečném výkonu !

V dalším kole jsme hostili druhé mužstvo tabulky – Union Vršovice. Navíc jsme z různých příčin postrádali čtyři hráče, což je při našem úzkém kádru problém !

V dalším kole jsme hostili druhé mužstvo tabulky – Union Vršovice. Navíc jsme z různých příčin postrádali čtyři hráče, což je při našem úzkém kádru problém !

I přes tyto naše komplikace jsme chtěli zápas důstojně odehrát a pokusit se soupeře zaskočit. Ještě před zápasem jsem musel pozměnit rozestavení ( nechtěl jsem, ale bohužel jiná šance nebyla ) abychom mohli hrát důstojnou roli v tomto zápase !

Vstup do zápasu nám vyšel velice dobře, po počátečním oťukávání jsme ve třetí minutě zahrávali Hnízdilem rohový kop a pěkným náběhem zakončil hlavou Muller 1:0.  Tato branka hosty zaskočila a naopak naše defenzíva fungovala velice dobře. Obraz hry byl prakticky stejný – hosté byli aktivnější, fotbalovější, ale veškeré náznaky šancí řešila naše defenzíva velice dobře. První smolný okamžik v tomto zápase byl ve 21 min. Po centru z pravé strany náš gólman ( chytal skvěle !) vyrazil bohužel tak nešťastně , že míč se od Drábka odrazil zpět do naší opuštěné branky 1:1. I nadále jsme hrozili jen v rychlých brejcích, které se nám podařilo zakončit, ale bohužel bez brankového efektu. Hosté se i nadále snažili kombinovat, ale žádnou příležitost ke změně skóre si nevytvořili .

Do druhé půle jsme šli se snahou vyvarovat se chyb, kterých v poslední době děláme strašně moc a využít každou příležitost k ohrožení branky hostí. Bylo mi jasné, že kluci budou         ,, tuhnout “, protože jeden hráč na střídání s tak kvalitním soupeřem je hodně málo ! Aktivita hostí byla ještě větší a jak běžel čas byli jsme pod stále větším tlakem, kterému jsme velice dobře odolávali. Když už jsme začali pomýšlet na jeden bodík, přišel druhý  smolný moment v tomto zápase, ve kterém ,,měl prsty“ mladý rozhodčí Hájek . V 66 min. po neskutečném závaru před naší brankou, kdy jsme míč asi 5x vyráželi vším možným se hostům podařilo vstřelit branku. Jenže …. Rozhodčí branku neuznal pro ofsajd a ukázal na rozehrávku z brankoviště. Tato situace se samozřejmě nelíbila všem, kdo přijel z Vršovic  a výsledkem toho bylo uznání branky !!! Objektivně musím říct, že i přes moje dobré postavení k této situaci jsem se na tuto situaci nesoustředil a tím nemůžu říci jestli to byl skutečně ofsajd a nebo nebyl ! Ale co mi řekli zklamaní kluci po zápase, tak byl mezi naším posledním hráčem a brankářem hráč soupeře, a tudíž branka asi neměla platit !!! Aby nešťastného vystoupení mladého rozhodčího Hájka nebylo málo, tak v 68 min. hostující brankář hrál rukou asi tři metry za vápnem ( asi si spletl kužely s lajnou ) a i přes moje důrazné upozornění vůbec nezapískal ! Tímto zápas skončil. Pro nás to byl hodně krutý konec, který kluci nesli těžce. Po zápase jsem všechny kluky pochválil, protože tento zápas doslova odmakali, jak říkám – prohrát se může, ale zápas se musí ,, odjezdit“ Soupeř byl lepší, fotbalovější, měl více ze hry, ale náš bojovný výkon je hodně potrápil a myslím, že před zápasem netušili, jak je potrápíme.

I. třída sk. A, 20. kolo, sobota 19.5.2012, 08:45

FC Zličín 1:2 SK Union Vršovice

Branky Muller
FC Zličín Kliment - Muller, Bartoška, Šibrava - Hnízdil, Drábek, Forejtek - Stemberk, Kolář, Janouch
Jméno Minuty Góly ŽK ČK
Domácí Hosté Výsledek