Přípravka v premiéře prohrála, ale ...

Béčko zličínské mladší přípravky zajíždělo do Hrdlořez, kde se střetlo s domácím Spartakem. Kluci sice prohráli, ale fotbalově soupeře předčili

Nejmenší Zličínští fotbalisté hráli proti Spartaku Hrdlořezy. Domácí měli několik hráčů ročníku 2002, a právě tito starší a fyzicky disponovaní kluci drželi hru Spartaku a dávali ji i ráz. Domácí se ujali v páté minutě vedení, domácí kapitán se prodral do šance a střelou pod břevno nedal Adamovi Rohovskému v brance šanci. Naši kluci a Ellen se však nevzdávali a srdnatě bojovali dále, nutno podotknout, že naši hráči dokázali soupeře několikrát překonat díky podařené narážečce i díky průnikům, především z naší pravé strany, kde soupeřům naháněl hrůzu náš kapitán Matyáš Flieger. Pokud se soupeřům podařilo projít přes naši obranou hráz, kterou řídil dobře hrající Marek Pešek, zachránil nás několikrát Adam Rohovský v brance. Přesto se však domácí v závěru prvního poločasu ještě dvakrát po samostatném úniku podařilo skórovat.

V poločase jsme se snažili klukům vysvětlit některé chyby a nabádali je k tomu, aby se nebáli něco zkazit a přešli přes soupeře jako na tréninku. Do druhé půle jsme vstoupili lépe a několikrát se dostali na dostřel branky domácích. Bohužel jsme málo stříleli. Domácí pak po chybce Dominika Forejtka přidali čtvrtý gól a brzy i pátý kdy byl soupeř důraznější a míč nakonec dotlačil do branky. My jsme však také měli své šance Matěj Jiras při trestnému kopu našel skulinu ve zdi a střela šla jen těsně vedle. Během druhé půle nás opět několikrát výbornými zákroky podržel Adam Rohovský, ze kterého roste velmi dobrý brankař.  Pět minut před koncem jsme se dočkali, Matěj Jiras přešel přes dva soupeře a střelou na zadní tyč upravil skóre na 5:1 a uzavřel tak zápas.

Kluci předváděli poměrně pohledný fotbal a tento výkon nás potěšil, pokud budou v této výkonnosti pokračovat dále, už brzy se stane, že budeme výsledkově mnohem vyrovnanější soupeřům se staršími hráči. Vzhledem k tomu, že pro všechny kluky a Ellen (vyjma Matěje Veverky a Vojty Lanžhotského)to byl vůbec první soutěžní zápas v kariéře, tak to nebylo špatné a dává nám to potřebnou energii a optimismus do dalších zápasů.

FC Zličín: Rohovský - Forejtek, Pešek, Šilhán - Flieger "K", Jiras, Veverka - Klomínková

střídali: Kačerovský, Zykov, Rožko, Korynta, Lanžhotský, Skuratov