Přípravka poprvé vítězně

Béčko zličínské mladší přípravky se poprvé představilo na domácím pažitu a předvedlo velmi dobrý výkon, díky kterému porazilo Čakovice 4:2 (3:1)

Kluci a Ellen na soupeře doslova vlétli a od první minuty diktovali tempo zápasu. Soupeře jsme vůbec nepouštěli na naši polovinu. Ve třetí minutě utekl všem Honzík Šilhán a tváří v tvář brankařovi nezaváhal a skóroval. Kluci a Ellen si vytvářeli další šance, ale s jejich proměňováním jsme měli problém, Ellen Klomínková šla sama na brankaře hostí a neproměnila, taktéž Matěj Veverka nebyl úspěšný. Další gól jsme přidali po samostatné akci Matěje Jirase, který obešel několik protihráčů a řítil se na branku. Soupeř však Matěje podkopl ve vápně a byla z toho penalta, kterou sám postižený Matěj Jiras proměnil střelou k tyči. V 15. minutě to bylo 3:0, brankař hostí vykopával, ovšem tak nešikovně, že míč zamířil do branky. Pak jsme však polevili a hosté se dostali na dostřel naší branky, Adam Rohovský byl však pozorný a míč směřující do branky chytil. V 18. minutě se však hosté prosadili, my jsme několikrát nedokázali důrazně odvrátit míč od naší branky, hosté dostali míč mimo chumel a zcela volný kapitán hostí se trefil přesně k tyči.

Do druhého poločasu jsme vstoupili opět aktivně, ale hosté přidali na obrátkách a začali zlobit. My jsme se však znovu prosadili. Po rohovém kopu hosté odvrátili k Honzíkovi Šilhánovi a ten propálil vše co mu stálo v cestě a brankařovi nasadil jesličky a bylo to 4:1. My jsme opět několikrát měli možnost navýšit skóre ze samostatného úniku, ale ani Ellen Klomínková, ani Matěj Veverka, ani Matyáš Flieger nebyli úspěšní. Hosté pak měli možnost pokutového kopu, ale Adam Rohovský se opět vyznamenal a penaltu mířící k tyči chytil. V 45. minutě hosté podruhé udeřili. Při rohovém kopu jsme si nepokryli přední tyč, a míč se došoural za brankovou čáru. A tak se skóre zápasu upravilo na konečných 4:2.

Kluci a Ellen si tak mohli poprvé vychutnat děkovačku s rodiči a v kabině si zakřičet tradiční pokřik Zličín válí.

Příští týden nás čekají Dolní Počernice a pokud předvedeme stejně kvalitní výkon jsou naše vyhlídky na bodový zisk velké.

Trenérské trio Zahálka, Rosendorf, Valoušek děkuje všem fanouškům co slušně povzbuzovali hráče Zličína v boji o vítězství.

Sestava: Rohovský - Pešek, Forejtek - Veverka, Flieger "K", Jiras - Klomínková, Šilhán

střídali: Kačerovský, Rožko, Zykov, Korynta

2. třída skupina B, 2. kolo, sobota 11.9.2010, 13:30

FC Zličín 4:2 Avia Čakovice

SC Radotín SK Modřany 10:1
FC Přední Kopanina B SK Ďáblice 1:6
FC Čechie Uhříněves Junior Praha B 20:0
TJ Spartak Hrdlořezy Sokol Dolní Počernice 5:0