Přeborovou premiéru jsme nezvládli ve druhém poločase…

V prvním kole přeboru staršího dorostu jsme po dvouleté odmlce zajížděli na hřiště Sokola Kolovraty.

V neděli dopoledne jsme se vydali do Kolovrat, kde nás čekal domácí tým. Před zápasem panovala mezi námi drobná nervozita, protože jen jeden odehraný přípravný zápas nám neukázal naše slabiny. I když kluci v přípravě ( měli jsme i dvoufázové tréninky) pracovali zodpovědně a i přes krátký čas, jsme naplnili tréninkový objem. Za velkého dusna jsme vstup do zápasu zvládli výborně a již ve třetí minutě po našem brejku z levé strany nás posílá do vedení Hatrdlo, který střelou mezi nohy prostřeluje domácího gólmana – 0:1. Vedoucí branka nás povzbuzuje a hrajeme hodně aktivně a vytváříme si i šance. Bohužel, v zakončení jsme nepřesní. Druhou branku přidává s kapitánskou páskou hrající Karták, který se hezky uvolní ve vápně a přesnou střelou pod břevno zvyšuje v 15.min. na 0:2. Třetí branku přidává znovu Hastrdlo, který ve 24.min. zvyšuje už na 0:3. Máme tedy skvělý první poločas.

Ani ve druhém poločase nehrajeme špatně, ale šance, které si vytváříme , zůstávají nevyužity… Důležitý moment přichází v 69.minutě, kdy musí kvůli zranění střídat Votava a naše defenzíva ztrácí potřebnou jistotu. Domácí získávají převahu a vyklízíme střed hřiště, tím se dostáváme pod tlak! Bohužel, během pěti minut mezi 73. až 78.min. dvakrát inkasujeme a na drama je zaděláno. Opět jsme měli dvě velké šance, které mohly zápas rozhodnout, ale gólově jsme je nevyřešili… A tak v 89.minutě přišel trest. Rychlou akci domácích jsme zastavili dle nás čistým skluzem, ale mladý rozhodčí to viděl jinak a zapískal faul. Následný kop, který nebyl nijak složitý Franta v naší svatyni nějak nezvládl a končí v naší brance 3:3!

Co dodat, výborný první poločas a absolutně nepovedený druhý poločas. Jsme na začátku a asi to bude chvilku trvat, než si nově sestavené mužstvo na sebe zvykne. Určitě máme kvalitu, ale musíme se vyvarovat taktických chyb, které jsme zejména ve druhém poločase předvedli.

Sokol Kolovraty : FC Zličín 3:3 ( 0:3) Branky : 73.Lukeš, 78. Brom, 89.Heliman – 2. a 24. Hastrdlo, 15. Karták.

Sestava FC : Hrubeš – Veverka, Bartoška, Forejtek, Votava(69. Pešek), Vinš, Kyloušek, Šída, Vaněček(86.Sehnal), Karták, Hastrdlo(83. Horyna).