Povinné a vysoké vítězství v DERBY

V neděli 7. února jsme přivítali sousedy z Řep. Ti nastoupili s ročníkem 2004 a tak bylo povinností vyhrát, přeci jen kluci z Řep byli o hlavu, půl hlavy menší a tudíž byla fyzická převaha na naší straně.

Soupeře jsme přehrávali, napadali jsme a celkově jsme si počínali jistě proti slabšímu soupeři. Spoustu šancí jsme si vypracovali, ale to zakončení nebylo stoprocentní. Poločas byl 8:0.

Druhý poločas byl v podobných intencích a tak se skóre postupně navyšovalo. Hosté dokázali využít zbrklého rozehrání Matějky a dali čestný gól. Druhý poločas skončil 7:1, celkově 15:1.

Zápas byl ideální na zlepšení mizerného skóre a taky zvýšení sebevědomí. Avšak proti slabšímu soupeři bych si představoval větší klid od kluků v zakončení i při předfinální a finální fázi, přeci jen Řepákům to trvalo, než naše střelce dokázali dostoupit a vytvořit tak na něj tlak v zakončení. Šimon Horyna s Honzou Šilhánem snad měli mezi sebou sázku kdo dokáže spálit větší tutovku. Gólů mohlo být více. Musím pochválit brankaře Řep, byl celý zápas v pernamenci a svými zákroky uchránil Řepy od většího počtu gólů v síti. Za nás jsme vyzkoušeli na stoperu Martina Nováka, a ten předvedl dobrý výkon v obraně i několik konstruktivních přihrávek směrem dopředu, ale uvidíme jak mu to půjde proti silnějšímu soupeři. Další věc, kterou musím ocenit je počet střelců 9 z 14 hráčů je výborné číslo, nejsme závislí na jednom, dvou klucích, kteří umí proměnit šanci, někteří by však měli zapracovat na té procentuální úspěšnosti.

Sestava: Matějka – Luber, Novák, Marc – Flieger, Loskov, Horyna – Šilhán

střídali: Cirkovský, Korynta, Jiras, Veverka, Pressler

Góly: Jiras 3, Flieger 2, Loskov 2, Šilhán 2, Pressler 2, Luber, Marc, Horyna, Veverka