Poslední přátelák vítězný

Poslední přípravný zápas jsme odehráli proti Fotbalové Akademii Alexe Zbura (bývalý Barrandovský Motorlet) ročníku 2004, který však dokáže pořážet s přehledem soupeře o rok starší hrající elitní skupinu přípravek. Protože se nám sešli trošku nemoci, či neúčasti, tak jsme měli jen 3 fotbalisty na střídání a v poslední třetině (hrálo se 3x 20 minut) nám viditelně docházely síly proti soupeři hrající na dvě kompletní pětice.

Vstup do utkání jsme měli raketový, okamžitý pressink rozehry soupeře a hned zvonila tyč. Dařilo se nám dobře kombinovat, ale také napadat rozehru soupeře a díky tomu jsme první čtvrtinu vyhráli 4:2.

Druhá čtvrtina se nesla v podobném duchu, oba týmy hráli dobrý fotbal s rychlým přechodem do útoku, kombinacemi a napadáním. V napadání jsme byli přeci jen o něco lepší a organizovanější a podařilo se nám z toho vytěžit další branky. Druhá třetina skončila 3:1.

Během poslední třetiny nám začela docházet šťáva a tak pokyny byli jasné, držet více míč na kopačkách (míněno kombinacemi, nikoliv jednotlivci) to se dařilo, ale z únavy se do naší hry vkrádali nepřesnosti a hosté je trestali. Nakonec jsme třetí třetinu prohráli 4:6.

Utkání splnilo účel, hrál se výborný fotbal, plný kombinací, žádné zbytečné nakopávání. Nám se dařil pressink i repressink po ztrátě. Velmi dobře jsme zhušťovali hřiště při bránění, přechod do útoku byl také přímočarý, dostupování při útočné fázi od obránců bylo také velmi dobré. Navíc byl fotbal plný důrazné hry z obou stran. Tentokráte to však na můj vkus (asi jsem jako brankař náročný) moc nešlo Ondrovi, který měl velký podíl na 4 brankách, byla to otázka nekoncentrovanosti. A také dvě zbytečné chyby při rozehře našeho týmu – nekvalitní přihrávky.

S trenéry hostů jsme se shodli, že se jednalo o kvalitní utkání, které mělo význam, konfrontaci v budoucnu budeme opakovat. O to víc mne pak potěšilo, že moji zkušenější (a i odborně vzdělanější) trenérští kolegové (trénují přes 10 let přípravky), řekli, že nepamatují takhle kvalitní a silný ročník přípravky na Zličíně, který dokáže konkurovat silným týmům. To mi dává další potřebný elán do trénování našeho ročníku. A další věc, která se mi líbila bylo sportovní povzbuzování rodičů od hráčů hostů, zatleskali našim i svým akcím, slušně povzbuzovali, to se moc v našich soutěžích nevidí – doufejme, že tato fotbalová kultura bude šířit i dále.

Sestava: Matějovský – Hodovanets, Posukan, Komani, Loskov, Horyna, Šilhán, Korynta, Pešek

Góly: 3x Komani, 3x Horyna, 3x Šilhán, 2x Pešek