Porážka od Rudné

V sobotu 13. února nastoupili mladší žáci A k poslednímu zápasu základní skupiny proti nedaleké Rudné.

První poločas byl z naší strany smolný, dvě nedorozumnění a dva góly Rudné. My jsme se však příliš také neukázali, dostali jsme se ke 3 zakončením, ale branku jsme nevstřelili.

Druhý poločas přišlo zlepšení, neztráceli jsme zbytečně míče, ale Rudná výborně bránila a nepouštěla nás na dostřel. Pak přišla naše chyba a Rudná zvýšila na 3:0. Kluci se snažili a 10 minut před koncem se prosadil Matěj Jiras. Pak jsme měli ještě 2 velké příležitosti, ale nechali jsme vyniknout brankaře Rudné. V závěru jsme vyrobili penaltu, kterou hosté neproměnili.

Dneska jsme prohráli, ale na rozdíl od zápasů s Benešovem a FA AZ, můžou kluci mít čisté svědomí, přistoupili k tomu s velmi dobře (i když pokaždé jde udělat něco navíc nebo lépe). Rudná dobře bránila a nepustila nás do většího množství šancí, nám se nedařilo je proměňovat ani to málo co jsme měli. Druhý poločas byl lepší prvnímu, ale ke gólovému vyjádření nevedl. K přístupu nelze nic vytknout, snad jen příště proměnit šance.

Skončila nám základní skupina a i díky souhře dalších výsledků (výhra Benešova s Kralupy a z druhé skupiny gólový deficit našich mladších kolegů ze Zličína) jsme postoupili, čeká nás skupina o vítězství, ale šance na celkové vítězství je nulová, nepřinesli si do medailových bojů jediný bod. Z druhé skupiny nás čeká SK Slaný, Sparta Praha, FA AZ druhý tým. Na druhou stranu výsledku nekladu tak velkou váhu, důležité je, aby si především naši nováčci, kde někteří hrají fotbal pár týdnů, zvykali na zápasy.

Ještě bych chtěl poděkovat Michaelovi Vondrákovi z ročníku 2004, že byl účasten. Déňa Matějka byl v týdnu nemocný a vypadalo to, že nebude k dispozici. Nakonec byl a tak si Majkl a Déňa každý zachytal a zahrál poločas v poli.

Jinak před zápasem jsem „vyrazil“ z kabiny Hynka Presslera, jeho chování narušovalo přípravu na zápas a bylo, řekněme mimo normu. Před zápasem se každý má koncentrovat na výkon a takový rušivý element, otravuje soustředění ostatních. Je mi jedno jak se kdo chová mimo fotbal, to není moje starost, ale na fotbale bude buď respektovat mnou nastavená pravidla, nebo nebude = nebude tak v našem týmu.

Sestava: Vondrák (36. Matějka) – Luber, Novák, Marc – Horyna, Jiras, Loskov – Maxim

střídali: Veverka, Šilhán, Korynta, Cirkovský, Matějka/Vondrák