Pohár starostky MČ-Praha Zličín 2023 si odváží SK Kladno

V neděli 18.6.2022 se odehrál na Zličínském hřišti další ročník tradičního letního turnaje O pohár starostky Mč Praha Zličín. Letošního ročníku se účastnilo celkem 10 mužstev a určitě bylo na co koukat.

V neděli 18.6.2022 se odehrál na Zličínském hřišti další ročník tradičního letního turnaje O pohár starostky Mč Praha Zličín. Letošního ročníku se účastnilo celkem 10 mužstev a určitě bylo na co koukat.

Letošní ročník byl organizován pro hráče narození 20101a mladší. Domácí klub přihlásil do turnaje kromě A mužstva mladších žáků i hráče ročníku 2012 doplněné o hráče starší přípravky. Pro naše Bečko to byla vhodná příprava na nadcházející soutěžní ročník, kdy již budou nastupovat v soutěží hrané 7+1. 

Trenér Muller Jakub okomentoval celodenní snažení svých svěřenců takto: Turnaj o pohár starostky jsme brali jako rozlučku se sezónou a proto jsme postavili dvě mužstva složená z ročníků 2011 a 2012. V mužstvu hráčů ročníku 2012 nastoupili dokonce dva hráči ročníku 2013.(Kryštof Plánka + Filip Kolev). S týmem 2011 se nám podařilo obsadit skvělé 4. místo, když jsme v semifinále prohráli s pozdějším vítězem z Kladna. K dispozici jsme za celý turnaj měli 1 hráče na střídání, takže si kluci zaslouží obrovskou pochvalu. Mužstvo ročníku 2012 vzdorovalo a přestože to pro ně byla první zkušenost s větším hřištěm, tak se na turnaji určitě neztratili. Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům a rodičům za uplynulou sezónu, která byla náročná, přesto jsme ji ale zvládli skvěle.

Sestava FC Zličín A : Karban - Korynta,  Kobes, Bohun,  Šlegr,  Sellák, Skokan, Martínek a Pleva.

Sestava FC Zličín B :  Šiml - Hauer, Valeš, Brabec, Jelínek, Kuzma, Plánka, Kolev, Čáp a Zykan.

 Při slavnostním závěrečném vyhlášení byla oceněna všechna mužstva, která přebrala z rukou starostky Mč Praha Zličín Judr. Koropecké a Ing. Šmída z FC Zličín, poháry, medaile a věcné ceny.

Konečné umístění :  1. SK Kladno 2012 2. FK Viktoria Žižkov 3. FA AZ 4. FC Zličín ,,A“  5. ČAFC Praha ,,A“ 6. SK Roztoky 7. Sokol Kolovraty 8. FC Háje 9. ČAFC Praha ,,B“ 10. FC Zličín ,,B“

Nejlepší hráč : Adam Hlava – SK Kladno

Nejlepší střelec : Lumey Illarion – FA AZ

Nejlepší brankář : Matěj Galert  - FC Háje

Velké poděkovaní od pořadatelů patří za podporu tohoto mládežnického turnaje

Mč Praha Zličín,  Hypermarket Globus Zličín