Podzim zakončujeme prohrou ...

V posledním podzimním kole jsme v neděli 17.11.2019 hostili mužstvo SK Libuš.

Mužstvo, které se nacházela skoro ve stejné pozici jako my v tabulce. Očekával se tedy vyrovnaný zápas. Trochu nás potrápila absence některých našich hráčů, ale naopak dostali šanci i někteří jiní kluci a jsem rád, že na fotbalovosti to nebylo tolik znát. Už se to pomalu dá psát jako v každém kole, kdy nás dlouhodobě trápí začátek 1.poločasu. Běží 5 min a inkasujeme na 0-1, kdy soupeř z 25m zasunuje přesnou střelou za tyč. Naštěstí nás ten gól tolik nepoložil a pořád chceme tlačit soupeře. Běží 11 minuta a kopeme standartní situaci. Krásný centr do vápna a hráči houževnatě chtějí vyrovnat a po dorážce srovnáváme na 1-1 - Votava. Po vyrovnání plynul fotbal tak nějak sem tam náznakem polo-šancemi, ale nic dramatického z obou stran. Běží 27min a soupeř je v našem vápně, kdy jejich hráč si udělá naše tři hráče a střílí gól k tyči. Tohle se nám fakt nepovedlo ubránit. Po brance soupeře na 1-2 se snažíme opět zapnout a vyrovnat. Povedlo se a střílíme gól do šatny ve 45 min. Pravý krajní bek dává centr přesně na hlavu Kartákovi a ten dává na 2-2. Hra tak odpovídala výsledku a zaslouženě oba týmy odcházejí s remízou.
2.poločas byl z naší strany ještě lepší než ten první, ale někdy je fotbal krutý a to potkalo právě nás. Začátek 2.poločasu si vytváříme  2-3 tutové šance a tak nás sráží efektivita a góly nestřílíme. Soupeř je většinou pod naším tlakem, dobře kombinujeme a jsme většinu času na jejich půlce. Jenže jak to bývá nedáš - dostaneš. Přichází facka v 75 min, kdy asi z 35m dalekonosnou střelou pod břevno střílí Libuš gól na 2-3. Kruté. Vzápětí po jejich gólu hned zakládáme pěknou akci a po centru ze strany střílí náš hráč na 3-3, ale praporek visí nahoře. Cítíme křivdu, zda byl nebyl ofsajd už se nikdo nedozví, ale budeme věřit, že pravda rozhodčího byla...
Tlačí nás čas za vyrovnáním a tak hrajeme už vabank na tři obránce a vše dopředu. Máme šance a nic a nic nespadne. Vrata máme otevřená na riziko a soupeř trestá dvěma brejky v 86 a 90min. Zápas končí 2:5 a nám nezbývá, než pogratulovat soupeři a také je vyzdvihnout, že to byl jeden taky z mála slušných týmů!
I přesto, že jsme prohráli, dá se vyčítat jen klukům efektivita a proměňování šancí. Jinak s fotbalovostí jsme byli spokojení a bylo vidět, že kluci do toho dali maximum. Je to škoda na tento tým jsme měli!
Co se týká celé podzimní části a jako nováčka přeboru, jsme udělali velký kus práce a to především naše trio trenérů, kdy každý se snažil zlepšit styl hry, progres, taktiku, připravit fyzicky kluky a mnoho dalších věcí. V týmu máme hodně i mladých kluků s dobrým potenciálem a jsme rádi, že tuto soutěž můžeme s kýmkoli konkurovat i s nimi. Chceme poděkovat klukům hlavně za docházku v trenincích, proto se i odrážely dobré výsledky proti silným soupeřům. Myslím si, že na jaře budeme ještě silnější a zase o něco zkušenější a budeme se chtít předvést opět v dobrém světle. V poslední řadě děkujeme i za podporu našich rodičů, přátel a trenérského štábu ze Zličína.

L.Odvárka

FC Zličín : SK Libuš  2:5 ( 2:2 ) Branky :  11. Votava, 45. Karták,   –   5. Ulihrach, 27., 86. a 90. Schatz,  75. Kroužecký.

Sestava FC : Hornof –Žídek, Kyloušek, Veverka, Votava, Banu(75. Pronin), Bartoška, Vaněček, Horyna(67.Pešek ),  Karták, Hastrdlo.