Podzim očima trenérů mládežnických mužstev

V tomto článku Vám přinášíme hodnocení trenérů mládežnických mužstev našeho klubu, tak jak viděli své postřehy během podzimní části.

V tomto článku Vám přinášíme hodnocení trenérů mládežnických mužstev našeho klubu, tak jak viděli své postřehy během podzimní části.

Mladší přípravka :

Ještě před začátkem podzimní části sezony jsme jako tým měli třídenní příměstské soustředění, které nebylo zaměřené pouze na fotbal, ale hráli jsme také basketbal, plážový fotbal, vybíjenou atd. soustředění jsme zakončili turnajem v Německu, kde jsme se utkali s týmy jako RB Lipsko nebo FK Jablonec a vyzkoušeli si systém 5+1. Do nové sezóny tým přišel velmi dobře připraven a naladěn, nikdo z dětí neodešel a naopak k nám přišli 4 nový hráči, kteří se postupně dostávali do hry. V mistrovských utkáních jsme se setkali s týmy jako SK Slavia Praha dívky 2010, SK Aritma Praha nebo SK Třeboradice. Během podzimní části jsme prohráli pouze 3 utkání a získali mnoho nových zkušeností.  Po skončení podzimní části jsme odehráli několik turnajů (Zbuzany, Radotín) a také měli krátké soustředění v Turnově, které jsme zakončili turnajem a v něm obsadili krásné 4.místo. Stejně jako minulý rok jsme přihlásili zimní ligu na Motorletu.  Celkově musíme kluky hodně pochválit, je vidět, že je fotbal u nás na Zličíně baví, chodí na tréninky a zápasy s chutí a častokrát toho nemají dost a zůstávají v areálu i po tréninku.  8.12. nás čeká poslední turnaj v roce 2019 a zase se uvidíme v lednu.

Trenéři - Petr a Jakub  

Starší přípravka :

Starší přípravka vstoupila do sezony s několika změnami. Někteří se posunuli do větších klubů, jiní skončili. Úkolem tak bylo zapracovat nové tváře a kluky, kteří měli minulou sezonu menší roli v týmu. Poměrně dobře se to podařilo a třeba Maikel se stal jednou z opor týmu.  Další změna, kterou jsme zaznamenali, začali jsme hrát na 2 hřiště souběžně. Takže se vytížení u všech zvýšilo. Bohužel se nám do sestavy promítla některá zranění, která třeba Matyho vyřadila na celý podzim ze hry a Jendu Jekla na více než polovinu zápasů. Někteří z nováčků se chytili rychle, u jiných je ten proces zapojení do týmu pomalejší, takže jim dávkujeme zápasy s rozvahou, spíše na slabší soupeře, aby měli šanci se prosadit. Teď v zimní části budou mít dostatek času se na turnajích sžít s týmem.  Podařilo se nám personálně doplnit trenérský tým. Z dorostu nám vypomáhá Matěj Veverka, kterého jsem jako malého trénoval a tak ví, jak tréninkový proces vypadá a jaký herní styl vyžadujeme. Druhým do party je Vašek Šilhavý, který hraje za náš tým a v Praze studuje na FTVS. Vašek přináší do našeho týmu nové poznatky ze školy a sám si tak může ověřovat teorii v praxi.  Co se týká zápasů, tak z 11 zápasů jsme 7x vyhráli a 4x odešli poraženi. Tři soupeři byli nad naše síly (Sparta dívky, Hrdlořezy, Čechie Smíchov) a s Řepami jsme to nezvládli – pomalejší rozjezd. Oproti minulé sezoně jsme zlepšili fyzickou připravenost a už jsme neodpadávali ve 4. čtvrtině. Herně bych si představoval však lepší výkonnost. Více klidu na míči a méně zbytečných a opakujících se chyb u některých jednotlivců – obzvlášť, když chybu už máme identifikovanou, Kluci vědí, jak by situaci měli řešit a v tréninku na tom pracujeme. Tyto chyby opakujeme díky přístupu, kdy kluci prostě na sobě nechtějí pracovat a soustředit se na svou práci. (Třeba to jak přišli někteří kluci po prázdninách nepřipravení, kdy se v létě minimálně pohybovali, je ne alarmující, ale smutné. Protože tak zbytečně ztrácíme čas na činnosti, které na tréninku musíme dělat (přihrávky, zakončení, součinnost). Fyzička a pohybovou připravenost můžou kluci sami nahnat a to nejen při fotbale (jízda na kole, běh, skákání přes švihadlo, bruslení a jiná pohybová aktivita). Nad nikým nelámu hůl, ale je logické, že více času a pozornosti budu věnovat těm, kteří se snaží zlepšovat a dávají do toho úsilí, než jen kluci, kteří k fotbalu přistupují jako k zaplácnutí volného času. To se pak odráží v počtu odehraných minut a nominaci.  V zimě nás čeká spousta turnajů a opět i jeden v Německu. V Drážďanech narazíme na super soupeře, obzvlášť bych vypíchl Hamburger SV.  Když si vezmete, že jsme se si zahráli minulý rok proti RB Lipsko, letos proti Hamburku, předtím proti Zwickau (3.liga), tak je to super motivace a zároveň lákadlo. Nemusíte hrát hned za Spartu, Slavii abyste si mohli zahrát proti takovýmto týmům - u nás na Zličíně to umíme zařídit taky :-) .

Trenér – Aleš Rosendorf

Mladší žáci :

V této sezóně nás čekal přechod do žákovské kategorie a s tím spojený přestup na větší hřiště. Ač jsme se na tento „přestup“ připravovali, a příprava vypadala velice dobře, celý podzim jsme hráli proti týmům o rok starším, kteří jsou již na systém 7+1 zvyklí, a i proto podzim dopadl, jak dopadl. Kluci si pořád na větší hřiště zvykají, stejně jako na nové herní posty a úkoly. Každopádně podzimní část a její vývoj nám ukázaly, že nastolená cesta, není špatnou cestou. Proto pevně věřím, že na jaře přijde ještě další zlepšení a podaří se nám i takto špatně rozehranou sezonu zachránit. Budeme i dále makat a uvidíme na co to v jarní části bude stačit. Díky klukům i rodičům.

Trenér – Tomáš Duháň

Starší žáci :

V letošním roce čeká naše starší žáky velmi těžká fotbalová sezona a to hned z několika důvodů. Kluci již přešli na velké hřiště, což samo o sobě je pro ně velká změna, a na něm se musí poměřovat se soupeři, kteří můžou být i o několik let starší. V odehraných zápasech podzimní části se nám bodovat nepovedlo. V několika utkáních jsme dokázali být v určitých pasážích našemu soupeři vyrovnaným protivníkem, bohužel se nám pak povedlo udělat chyby, které soupeř bez milosti potrestal. Na rovinu si musíme přiznat, že někteří soupeři byli nad naše síly. Ať už to bylo svou fotbalovostí nebo prostě jen tím, že měli ve svém týmu starší hráče, kteří byli fyzicky trochu někde jinde. Kluky musíme pochválit za tréninkovou docházku, přístup k tréninkům a taky hlavně za chuť a snahu se s nastalou nepříznivou situací poprat.  Kluci fotbal hrát umí, to víme, ale tato sezona bude pro kluky i zkouška jejich mentální odolnosti. Věříme, že kluci tuto „fotbalovou školu“ ustojí a v budoucnu tuto zkušenost zúročí.

Trenér – Lukeš Jan

Mladší dorost :

Podzimní část jsme zakončili na osmém místě se ziskem 12 bodů a skóre 25:51. Tuto sezónu kluci nastupují v Pražském přeboru a ve většinu zápasů jsme hráli proti o rok starším klukům. Možná i proto nám vstup do soutěže absolutně nevyšel a z prvních čtyř kol jsme získali pouze jeden bod za domácí remízu s Přední Kopaninou. V pátém kole jsme dokázali doma ve velice kvalitním utkání porazit Duklu JM a tento výsledek nás odpíchl k lepším zítřkům. Kluci další čtyři utkání nepoznali hořkost porážky a postupně se posouvali v tabulce výše a výše. Bohužel poslední dvě kola jsme výsledkově nezvládli, ačkoliv herně to nebylo špatné.  Pražský přebor je velice kvalitní soutěž. Jsem rád, že ve většině zápasů jsme herně nepropadli. Musíme uznat, že týmy jako Libuš, Háje, FA AZ a i Dukla JM jsou mužstva, která jsou někde jinde než my (jak v herní kvalitě, tak v síle). Tyto mužstva můžeme porazit, pokud se všechno sejde na 100%, ale nemůžeme je pravidelně porážet. Naším cílem samozřejmě je, abychom se k těmto týmům co nejvíce přiblížili. Naopak mě těší, že s týmy, které jsou v tabulce blízko nás jsme odehráli kvalitní utkání, ve kterých jsme byli lepšími týmy (Kopanina, Počernice, Bohnice, Uhříněves). Pak byli také utkání, ve kterých jsme dokázali z minima vytěžit maximum (Střešovice, Ďáblice). A také jedno utkání, ve kterém nás porazil jediný hráč soupeře (Praga). Myslím, že pro kluky je dobré, že hrají proti o rok starším klukům. Zvykají si na vyšší rychlost (jak v běhu, tak v práci s míčem), důraz a i jiné fotbalové styly. V této kategorii to není jen o kombinacích po zemi, ale také o vysokých míčích do soubojů a odražených balónech. V tomto směru musíme ještě hodně pracovat, neboť síla, důraz a soubojovost je to, co sráží naše výkony dolů. A také je potřeba zapracovat na finální fázi (efektivitě). Neboť v těch důležitých zápasech, které rozhoduje jeden, maximálně dva góly je důležité, abychom dokázali svoji šanci využít. Z trenérského pohledu je škoda, že nemáme o tři, čtyři body více. Hned by se nám v tabulce dýchalo lépe. Celkově jsme ale s podzimní částí spokojen. Kluci zvládli přechod do vyšší kategorie dobře. Teď v zimě budeme na sobě dále pracovat, poctivě trénovat, abychom byli na jarní část sezóny připraveni ještě lépe.

Trenéři -  Honza Šindelář  a Matěj Pešek

Starší dorost :

Co se týká celé podzimní části, tak jako nováček přeboru, jsme udělali velký kus práce a to především naše trio trenérů, kdy se každý  snažil zlepšit styl hry, progres, taktiku, připravit fyzicky kluky a mnoho dalších věcí. V týmu máme i hodně  mladých kluků s dobrým potenciálem a jsme rádi, že tuto soutěž můžeme hrát a jsme konkurence schopni.  Naše podzimní výsledky měly bohužel několik výkyvů, kdy zejména se soupeři ze spodní části jsme měli předvést kvalitnější výkon, který by se projevil na větším bodovém zisku!  Naopak je potřeba vyzdvihnout zápasy s mužstvy horní části tabulky, kdy zápasy měly velice dobrou kvalitu a náš výkon byl takový, jakým by jsme se chtěl na hřišti prezentovat.  Chceme poděkovat klukům za docházku v trénincích,   která byla velice dobrá a jejich píle se odrážela v dobré výsledky.  Myslím si, že na jaře budeme ještě silnější a zas o něco zkušenější a budeme se chtít předvést opět v dobrém světle. V poslední řadě děkujeme  za podporu rodičů, kamarádů a všem příznivců, kteří nás sledují a podporují.

Trenéři – Odvárka, Muller a Vajdl