Po tvrdém boji zasloužená výhra

Za nepříznivého počasí a mnoha absencí v našem kádru jsme nakonec se štěstím porazili hostující Braník 2:1, který přijel s kompletním ročníkem 1992. První poločas nás však Braník přehrával a zaslouženě odešel do kabiny za stavu 0:1.

První poločas pro nás nezačal příznivě. Hned v úvodu utkání šla na naší branku první střela, která byla jednoznačně gólová, ale hostující hráč netrefil brankovou výseč. Dlouho jsme si však neodpočinuli. Braník svou kombinační hrou promíchal naší sestavu a trvalo nám velmi dlouho, než jsme se srovnali tak, abychom hráli fotbal takový jaký má být. To se nám nepovedlo a už v 10. minutě utkání padl první gól. 1:0 pro Braník. Tento brankový stav se nám samozřejmě nezamlouval a tak i my si začali vytvářet gólové šance. V polovině poločasu se už zdálo, že bychom mohli také skórovat, ale přes všechnu snahu nebyl míč za brankovou čarou. Poté Šindelář dostal 2 šance skórovat, ale ani jedna šance nebyla proměněna, protože v první situaci se nebojácně vrhnul do střely obránce a v té druhé brankář čarovně vychytal. Další výraznější šance jsme si nevytvořili a do kabiny jsme odcházeli s 1 gólovým mankem.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s větší chutí do hry a také to tak vypadalo. Šance si vytvářeli oba dva celky, které sice nebyly gólové, ale už to vypadalo jako vyrovnaný fotbal. Zraněný Landa se po pokynu trenéra vytáhl do útoku místo Karáska, který šel do zálohy a Urban se stáhl do obrany. Nemohli jsme střídat, protože na lavičce byl jen jediný hráč na střídaní a to Jan Malý, který už měl za sebou odehrané 2 zápasy za starší žáky a mladší dorost, navíc si stěžoval na bolest kolena a třísla. Z taktických důvodů tedy Landa zůstal na hrotu, aby alespoň trochu znepříjemnil hru obráncům. Už se zdálo, že nedokážeme vyrovnat, ale nakonec se nám to podařilo. Jícha rozehrál rohový kop, který byl nesměřován na přední tyč, která nebyla nikým chráněna a pro Landu už to byla jen lahůdka dokopnout míč do branky. Stav byl tedy v 74. minutě 1:1. Poté nastal čas pro žádost Landy, aby byl vystřídán za Jana Malého. Braník se rychle z obdrženého gólu otřepal a už se zdálo, že zase půjdou do vedení, ale skvělá obrana vedená Kučerou a Hájkem nenechala nic náhodě a zabojovala ze všech sil, abychom neobdrželi další gól. To se nám povedlo a už jsme dohrávali z posledních sil konec utkání, ale naskytla se ještě v 89. minutě jedna možnost pro Jana Maxmiliána, který šikovně a velmi fotbalově přihrál do běhu Urbanovi, který svou krásnou dělovkou prostřelil brankáře, a my jsme se mohli radovat z druhého gólu. Stav byl tedy do konce utkání 2:1 pro náš celek a my se mohli radovat z výhry. Po tvrdém boji byla výhra na straně Zličína zasloužená.

Fincentrum přebor dorostu, 6. kolo, neděle 26.9.2010, 16:30

FC Zličín 2:1 ABC Braník