Po 12 veleúspěšných utkání nás potkala prohra s Duklou

V neděli jsme přívítali na naší umělku kádr Dukly B. Výsledkem však byl debakl a červená karta, kterou si připsal domácí záložník Urban. Dukla si tedy po tomto utkání připíše další obdrženou nulu, 5 gólů vstřelených a 3 body.

Před začátkem utkání se řešila červená karta Nožičky, kterou obdržel pár minut před naším utkání. Ačkoliv ji obdržel v zápase za mladší dorost, nemohl s námi nastoupit z důvodu okamžitého ukončení činnosti do vyslyšení verdiktu komise ČMFS, která určí výši trestu. Touto nepříjemností se nuceně musela předělat sestava a místo Nožičky do středu zálohy nastoupil Reitermann a do obrany místo něj nastoupila naše nová posila Marek Černý.

Do začátku utkání jsme vstoupili dobře. Hra se přesouvala z jedné strany na druhou, snažili jsme se kombinovat - neúspěšně, ale míč měli ze 70% na svých nohách svěřenci Dukly. Takřka do 40. minuty se nic závažného nestalo, přičemž Dukla nevystřelila ani jednou na naši branku a my na tu jejich také ne. Potom nastal zlom zápasu, kdy se zranil Marek Černý, pro kterého musela přijet záchranka z důvodu vykloubeného ramene (Marek je vpořádku). Místo Černého tedy pohotově nastoupil mladý Bous, který šel na levého obránce a Cvetkovski se stáhl na stopera. Za několik minut přišel první gól utkání, kdy Bous hodil špatně out, míč se dostal k Cvetkovskému a ten nepochopitelně, ze stopera, táhl balon na levou stranu, kde se o něj postarali 3 hráči Dukly a ihned šli do přečíslení a naše obrana byla bezmocná. Hubálek skóroval 0:1. Neuběhly ani 2 minuty a padl druhý gól, který vstřelil Mazánek 0:2.

Druhý poločas se pro nás stal už jen trápením. V 56. minutě obdržel Urban červenou kartu za úmyslné kopnutí do protihráče. Zbytek zápasu proti tak silnému soupeři hrát o deseti není snadné. Bylo jasné, že naděje na výhru byly ztraceny a proto jsme dali šanci našim mladým svěřencům z mladšího dorostu. Místo Cvetkovského nastoupil Pokorný, Portych nahradil Drdlíčka a za Jíchu nastoupil Vondráček. Reitermann se přemístil na hrot a snažil se alespoň kosmeticky upravit skóre - neúspěšně. Atakování soupeře bylo velmi těžké a měli velkou převahu. Několik minut se zdálo, že hrají "házenou" když si přihrávali před územím velkého vápna. Na 0:3 zvýšil svým druhým gólem Hubálek, na 0:4 zvýšil Grafnetr a na konečných 0:5 Solař.

Z tohoto zápasu si určitě máme co vzít a musíme se poučit z těchto chyb. Bez vyloučeného Urbana a Nožičky to však bude těžké.

Fincentrum přebor dorostu, 16. kolo, neděle 10.4.2011, 16:30

FC Zličín 0:5 FK Dukla Praha B