Pavel Zbožínek vybrán k dalšímu rozhovoru

Po vysokém vítězství našeho B-mužstva na Memoriálu Petra Merty byl vybrán hráč našeho týmu k rozhovoru pro portál fotbalpraha.cz. Jedná se o Pavla Zbožínka, který se na výhře v posledním zápase proti Bílé Hoře podílel 5-ti góly.

Hokejovým výsledkem 10:3 přehrála rezerva Zličína Bílou Horu na Memoriálu Petra Merty. Hráč vítězného týmu Pavel Zbožínek zaznamenal polovinu branek svého týmu. Do přestávky dal hattrick, aby v druhém poločase přidal šestou a následně závěrečnou branku v pořadí. „V mužích se mi povedlo dát pět branek v mistrovském utkání proti Lochkovu, kdy jsme na hřišti soupeře vyhráli 6:3. To je asi dva roky,“ zavzpomínal úspěšný střelec Zbožínek.

Vaše utkání proti Bílé Hoře skočilo hokejově 10:3. Co tomu předcházelo?
Bílá Hora hraje o soutěž níž než my. Na zápas se dostavili jen v devíti hráčích. Vzhledem k tomu, že nás bylo 12, tak jsme jim jednoho hráče půjčili. I přesto jich bylo o jednoho méně. Proto to bylo nakonec poměrně snadné.

Není obvyklé zápas začínat proti deseti. Jak se zápas vyvíjel?
Věděli jsme, že budeme muset hrát spíš my. To nám moc nesvědčí. Pohrávali jsme 1:0. Oni hráli dobře. Pak jsme ale dali docela šťastný gól a pak hned druhý. Potom už to byla poměrně jasná záležitost. Oni dali další dvě branky až v samotném závěru utkání.

Vy jste se na konečném výsledku podílel velmi výrazně. Vstřelil jste pět branek…
První jsem dal hlavou. To se mi povedlo asi po sedmi letech. Do poločasu jsem dal hattrick a nakonec jsem náš gólový účet i uzavřel.

Povedlo se vám v minulosti vstřelit pět branek v jednom utkání nebo to byla vaše premiéra?
Hattrick jsem párkrát zaznamenal. Co si pamatuji, tak pět gólů se mi podařilo v jednom zápase vstřelit v mladších žácích a v dorostu. No a v mužích se mi to povedlo dokonce v mistrovském utkání proti Lochkovu, kdy jsme na hřišti soupeře vyhráli 6:3. To je asi dva roky.

Tolik gólů v jednom zápase nedává člověk každý den. Udělalo vám to velkou radost?
Určitě mi to trochu zvedlo sebevědomí. Sice góly dávám, ale nejsem takový střelec, abych dával dva, tři góly za zápas. Doufám, že to tam bude padat dál.

V 1. B třídě jste skončili po podzimu na poslední příčce, nyní v zimním turnaji na Zličíně vedete. Jak to vnímáte?
Bereme to trochu s úsměvem. Zatím jsme měli spíš slabší soupeře. Byla spíš povinnost vyhrát. Pak přijdou Hostivice a Horoměřice a tam se teprve uvidí. To budou kvalitnější soupeři. Zatím se nás ale moc neschází. Chodí nás dvanáct, třináct. Asi budeme muset pro jaro použít i kluky z áčka.

Vy nemáte ambice prosadit se v A mužstvu?
V áčku jsem se neprosadil a teď nemám ambice hrát za áčko. Jsem v béčku spokojený.

Myslíte, že vám současné výhry pomohou i psychicky?
Určitě to pomůže. Vítězství dodává sebevědomí a atmosféra v kabině i na trénincích je pak uvolněnější.