Ostudný výkon v druhém poločase

V sobotu 30. ledna jsme se utkali s ligovými žáky Benešova. Avšak přístup kluků k zápasu se v druhém poločase změnil ve frašku v našem podání.

Hosté z Benešova udeřili po 5-ti minutách, kdy po rychlém brejku vstřelili první branku. Nám se dvěmi kombinacemi podařilo soupeře dvakrát vyšachovat a otočit stav na 2:1 (Horyna, Houdek). Pak přišla chyba Matějky v bráně, zbytečná penalta, kterou zavinil Pressler a poločas byl 2:3 pro Benešov.

To co přišlo v druhém poločase snad nemá cenu ani rozepisovat - skóre druhého poločasu 0:9 mluví samo za sebe. Odevzdaný výkon, neskutečné množství individuálních chyb. Nulová bojovnost, přístup na bodě nula.

To co předvedli kluci v celém zápase přesně zapadá do jejich vidění světa – chci vyhrávat, nechci pro to nic udělat, základní věci jako příprava na zápas (jít včas spát, brzy vstát, abych neusínal v šatně, v klidu se nasnídal, přijít včas do šatny, udělat pořádně rozcvičku). Takový základ, abych do zápasu šel s čistou hlavou a mohl se soustředit jen na zápas – to tam prostě nebylo. Nevidím potřebu abych každého musel hlídat jako policajt. Každý by měl být už trochu zodpovědný sám za sebe, a být tímto způsobem veden, ale hlavně vzít odpovědnost za svůj výkon směrem k týmu, protože fotbal je kolektivní sport. Kdyby kluci dělali třeba tenis, tak co by si sami uvařili, to by si sami snědli. A s tímto přístupem si myslím, že by jim to rychle zhořklo. Proto mi vadí, když někdo do toho nedá všechno a tím poškuzuje tým. Prohrát se může, ale vždy musím mít pocit, že jsem udělal vše možné aby to tak nebylo.

Myslím, že pokud budou kluci pokračovat v nastoleném trendu (jak zápasy, tak trénink, a to už vůbec nemluvím o jejich chování – i když pro jisté věci mám pochopení, když jsou v tom složitém věku, ale vše má své hranice) , tak se brzy naše společné cesty rozejdou – nemám zájem působit u týmu, kde se maximálně snažím, aby kluci měli kvalitní trénink, mohli nastupovat proti zajímavým týmům, podívali se na turnaje do zahraničí a celkově to dávalo nějaký smysl. Nepotřebuji, aby mě milovali, ale stačí když budou respektovat to, že já se pro ně snažím odvést maximum a to samé očekávám od nich (abych všem nekřivdil, tak někteří se snaží, ale 3 lidé z 16 je docela málo). Na chybu má právo každý (ať už se týká fotbalového výkonu, nebo chování) včetně mé maličkosti, ale je důležité se z nich poučit a neopakovat je. A nezaměňujme chyby za přístup – každému bylo dáno do vínku nějaké množství talentu, fyzických předpokladů, to se moc změnit nedá. Co ale získáváme a sami pěstujeme je cílevědomost – to ovlivnit můžeme na všech úrovních talentu a fyzických předpokladů. Tyto vlastnosti získáváme a je jen na nás kam se sami dokopeme.

Sestava: Matějka – Luber, Šilhán, Korynta – Horyna, Loskov, Jiras – Novák

střídali: Cirkovský, Pressler, Houdek, Veverka