Ono to půjde …….

Komentář trenéru starší přípravky k posledním zápasům.

Komentář trenéru starší přípravky k posledním zápasům.

 

V rámci zimní přípravy se náš tým zaměřil na zlepšení práce s míčem a hlavně jsme klukům tloukli do hlavy, že po nich chceme aby kombinovali a kombinovali. Časy kdy to kluci mohli nakopávat nebo tahat přes celé hřiště, jsou již za námi. Chceme v nadcházejících zápasech kolektivní výkon založený na kombinační hře plné přihrávek, který musí být ještě podpořený bojovností a nasazením. Zkrátka, abychom po utkání všichni odcházeli s pocitem dobře odvedené práce.  

V tuto chvíli má za sebou starší přípravka již 3 mistrovská utkání.

K prvnímu zápasu jarní části jsme jeli na hřiště Junioru Praha. V tomto utkání jsme měli být papírovým favoritem. Bohužel jsme hned v prvním zápasem museli řešit značnou absenci kluků a byli jsme nuceni využít pomoci několika hráčů ročníku 2006 z mladších žáků a jednoho hráče mladší přípravky, abychom měli na každém hřišti alespoň jednoho hráče na střídání.  Na obou stranách bylo vidět, že se jedná o první zápas po dlouhé zimní přípravě.  Utkání to bylo velmi bojovné a vyrovnané. Chvílemi jsme tahali za kratší konec mi, chvíli domácí a vždy záleželo, kdo svojí stávající převahu přetaví do více branek. V závěrečném součtu se to nakonec povedlo nám a odvezli jsme si vítězství 15:9. Vzhledem ke značné absenci „našich“ kluků nám trochu vázla ta kombinace, co jsme pilovali v zimě. Musíme všechny přítomné kluky pochválit za velké nasazení a bojovnost, kterou nakonec výhru urvali.  

V druhém utkání nás doma čekalo mužstvo FK Újezd nad Lesy. Tým, který během podzimní části sezóny neztratil ani jediný bod. Kluci to samozřejmě věděli a měli ze soupeře trochu větší respekt než by bylo potřeba. Začátek utkání je jen utvrdil v tom, že hrát se dá opravdu s každým. Chvílemi jsme soupeře přehrávali a našim klukům narostla křídla. V naší hře se začali objevovat naučené věci, které jsme po nich vyžadovali. Soupeř často běhal bez míče a nemohl se k němu dostat. Bohužel jsme měli v určité části zápasu přibližně 5minutový výpadek koncentrace a během této doby jsem dostali 4 hodně laciné branky. Bohužel nás tato chvilková nekoncentrovanost stála vítězství. V konečném součtu skončilo utkání výsledkem 15:16 pro hosty.  Kluci sehráli velmi dobrý zápas a nebýt krátké nesoustředěnosti, mohl to být i zápas vítězný. Po zápase se u nás trenérů mísil dobrý pocit ze hry s velkým zklamáním, že jsme tohoto soupeře nedokázali jako první porazit. Ale to je prostě fotbal.

K nedělnímu utkání k nám zavítal tým SK Zbraslav, který nás na podzim porazil. Od začátku jsme tahali za delší konec a to díky kombinační hře, která chvílemi překvapila i nás trenéry. Kluci měli hlavu nahoře, míč chodil z nohy na nohu a vypadalo to už jako fotbal. Samozřejmě, že ne vždy se to povedlo, nejsme Barcelona, důležité ale bylo, že kluci zkoušeli tímto způsobem hrát. Bohužel se nám nepovedlo několik slibných akcí zakončit ještě přesnější střelbou. Výsledkem dnešního velmi dobrého výkonu je zasloužené vítězství 7:5. Po zápase bylo ve tvářích kluků a i rodičů patrné, že z dnešního zápasu odchází z pocitem dobře odvedené práce a to je to nejdůležitější. Kluci to odmakali a dali tomu tu fotbalovost co po nich chceme. Za dnešní zápas musíme pochválit všechny kluky do jednoho. Troufáme si tvrdit, že toto je výsledek vzorné tréninkové docházky, která se následně musí projevit na zlepšení našeho herního projevu.

Taky nemůžeme zapomenout pochválit rodiče a poděkovat jim, jelikož jste to vy, kteří kluky poctivě vozíte a hlavně s nimi vše absolvujete i v takto nevlídném počasí ať už jde o tréninky nebo zápasy.  Dnešní výkon kluků je pro nás pro všechny velkou odměnou.

trenéři: Miloš Smetana, Jan Lukeš