O Pohár Starosty MČ Praha 5 Zličín

V neděli 12.6.2011 jsme pořádali další ročník turnaje st.přípravek ( pro ročník 2001 a mladší ) Bohužel po dlouhé době nám nepřálo počasí a během dopoledne všechna mužstva pěkně promokla. Sluníčko se na nás usmálo až po poledni. I přes tuto nepřízeň měl turnaj vysokou sportovní kvalitu a s nepřízní počasí se všechna mužstva statečně vyrovnala.

V neděli 12.6.2011 jsme pořádali další ročník turnaje st.přípravek ( pro ročník 2001 a mladší ) Bohužel po dlouhé době nám nepřálo počasí a během dopoledne všechna mužstva pěkně promokla. Sluníčko se na nás usmálo až po poledni. I přes tuto nepřízeň měl turnaj vysokou sportovní kvalitu a s nepřízní počasí se všechna mužstva statečně vyrovnala.

Naše mužstvo vstoupilo do turnaje velmi dobře. V Prvním zápase proti mužstvu FK Kolín jsme předvedli kvalitní výkon a zápas vyhráli 2:1, když soupeř snížil až těsně před koncem zápasu. V dalším zápase jsme nastoupili proti mužstvu FK Pěnčín – Turnov a předvedli asi nejlepší výkon v celém turnaji. I přes špatný vstup do zápasu, kdy jsme brzy inkasovali se mužstvo rychle vzpamatovalo. Hráli jsme dobře kombinačně v pohybu a soupeři ( pozdějšímu vítězi ) jsme nasázeli celkem pět branek a s přehledem zvítězili 5:1. V posledním dopoledním kole jsme hráli proti mladému mužstvu Forvard One Děčín a s přehledem zvítězili 5:0. Bohužel drobný obídek nám asi nějak nesednul, protože naše odpolední výkony byly slabé ! Hned po poledni, kdy už  začalo na podmáčený Zličínský pažit svítit sluníčko jsme nastoupili proti silnému mužstvu z Pardubic. V zápase jsme tahali za kratší konec a soupeř měl převahu. Přesto jsme se z rychlého brejku dostali do vedení, ale naše vedení netrvalo dlouho a během tří minut bylo vyrovnáno. Bohužel, remízu se nám nepodařilo udržet a v poslední minutě jsme inkasovali !!! ( jak nám ten bodík nakonec chyběl J). Další zápas jsme odehráli proti mužstvu z Králova Dvora. Zápas to nebyl pěkný a víc než fotbal to byl boj ve středu hřiště s minimem šancí na obou stranách. V tomto zápase se na nás usmálo štěstí, když v předposlední minutě jsme strhli vítězství na naší stranu – bylo to šťastné vítězství. V dalším kole nás čekalo velice silné mužstvo z Chrudimi. Soupeř měl mírnou převahu, ale i my jsme se snažili využít brejkové příležitosti, což se nám také podařilo. Bohužel soupeř během chvilky vyrovnal a hned měl další ,,mega šanci“, ale hostující hráč netrefil zcela prázdnou branku! Pak nastalo něco, co jsem ještě také nezažil – celkem 5x jsme nastřelili tyč a břevno !!! Šance z poslední minuty, kdy hostující gólman vyrazil prudkou střelu po narážečce k tyči na břevno byla více jak 100%. ( gólman super zákrok ). Bohužel naše šance na celkové vítězství i přes slibný začátek se posunuly do oblasti teorie, ale ještě nějaká naděje byla. Povinnost nám ale velela porazit silné mužstvo z Jablonce n.N. Zápas jsme nezačali špatně, ale naše dvě šance na začátku zůstaly bohužel nevyužity . Jak čas zápasu běžel, byli to hosté, kteří začali přebírat iniciativu - bohužel výkon našeho mužstva jim to usnadnil, čímž nechci snižovat velice kvalitní výkon kluků z Jablonce. V polovině zápasu jsme po nedůrazu v naší defenzívě, kdy jsme ani na třikrát nedokázali odehrát balon do bezpečí inkasovali.Do konce zápasu se skóre již nezměnilo a zápas skončil naší nejtěsnější prohrou, což v konečném pořadí znamenalo konečné čtvrté místo. V silné konkurenci tohoto turnaje je to hezké umístění, ale po dopoledních výsledcích jsme asi všichni pomýšleli na mnohem lepší umístění v turnaji ….


Všichni hráči obdrželi věcné ceny a každé mužstvo krásné dorty i pohár, který jim předával starosta MČ Praha 5 Zličin Prof. Ing. Jaroslav Veselý, DrSc., předseda FC Zličín Ing. Milan Šmíd a hráč AC Sparta Praha a odchovanec našeho klubu Jakub Podaný

 

Touto cestou bych chtěl poděkovat všem, kteří nám pomohli turnaj organizovat i podpořit. Jmenovitě pak zejména MČ Praha 5 Zličín a dále spol. Lagermax s.r.o, lahůdky Cajthaml, Alpis s.r.o, časopis Hattrick, vydavatelství MF Dnes, Generalli a.s.

 

 

Naše sestava : Lednický Martin, Bartoška, Malý, Žídek, Šibrava, Smetana, Mattes, Hnízdil,

Šída, Latowski, Cvrčková, Lednický Matyáš a Šerý

 

Konečné pořadí :

  1. FK Pěnčín Turnov
  2. FK Baumit Jablonec n.Nisou
  3. FK Pardubice
  4. FC Zličín
  5. AFK Chrudim
  6. FK Králův Dvůr
  7. FK Kolín
  8. Forvard One Děčín

 

Fotografie naleznete ve fotogalerii