O pohár Starostky MČ Praha – Zličín.

Nedělní den pořádal FC Zličín již tradiční turnaj mladších žáků. Počasí nám přálo, hřiště bylo v dobré kondici a 14 účastníků, kteří předváděli své nejlepší výkony, aby získali pohár.

Nedělní den pořádal FC Zličín již tradiční turnaj mladších žáků. Počasí nám přálo, hřiště bylo v dobré kondici a 14 účastníků, kteří předváděli své nejlepší výkony, aby získali pohár.

 Domácí postavili dvě mužstva, jedno z mladších žáků a druhé z hráčů starší přípravky, která bude od příští sezóny také hrát již 7+1.

Trenér Duháň r. 2008 :  Naše mužstvo , po již klasickém ospalém rozjezdu, nabíralo formu a vypadalo to na finálové boje. Bohužel v posledním zápase ve skupině nedodrželi pokyny a byli odsouzení hrát o konečné 5.-6. místo, kde bylo vidět, že s nasazením odešla i chuť porvat se o výsledek. Každopádně i po konečném 6. místu musíme za trenéry kluky pochválit. Díky patří všem zúčastněným, pořadatelům a všem rodičům, kteří vytvořili skvělou atmosféru.

Sestava : Brambora – Košnář, Gubinov, Křovák M., Poupě, Lukáš, Chrapek, Olišar, Poláček, Berka, Kvasnička.

Trenér Rosendorf r. 2009 : Naši benjamínci jsou stále ve fázi, kdy zkouší nástrahy velkého hřiště. Přesto první zápas zvládli na jedničku a porazili 1:0 Hradištko gólem Maxe Avramenka. Druhý zápas nás čekal Rakovník, dlouho jsme vedli gólem Matyho Doudy, ale Rakovník srovnal a rozhodující druhý gól dal půl minuty před koncem vinou naší nekoncentrovanosti. Třetí zápas jsme hráli proti béčku Hájů, které bylo silnější (skončili nakonec druzí). Háje se dostali do vedení, ale Martin Kašný srovnal, Háje však dvě minuty před koncem nakonec zápas zvrátili na svou stranu. Další zápas nás čekali Stodůlky, pozdější vítěz turnaje, které jsou na tom fotbalově výborně a ještě jsou fyzicky velmi urostlí. Takový Áda Křovák byl o dvě hlavy menší než jejich stoper. Prohra 3:0, přesto jsme si vypracovali  šance. Pak nás čekal tým FA AZ 2008, ti si na nás chtěli nahnat skóre a docela se jim to dařilo, zvítězili 5:0, ale nakonec jim to nestačilo, potřebovali osm branek. Poslední zápas ve skupině nás čekalo derby proti Sokolu Řepy. Vybičovali jsme se k heroickému výkonu proti staršímu a většímu soupeři, , tlačili ho a díky Matymu Doudovi šli do vedení. Další šance jsme však neproměnili a hosté z Řep z ojedinělého útoku dali branku na 1:1.

V zápase o 11. místo nás čekala Rudná, přestože jsme byli poměrně vyrovnaní, tak nám už došly fyzické síly a neměli jsme sílu zápas zvrátit. Maty Douda zaznamenal čestný úspěch, prohra 3:1.

Měl jsem trochu obavy, protože jednak se pořád na velkém hřišti rozkoukáváme a ještě jsme jeli na turnaj pro ročník 2008. My to měli postavené z 6-ti hráčů 2010 a 5-ti 2009, takže někde byl rozdíl jeden rok, jinde dva, a někde prakticky 3 roky, protože 4 kluci 2010 jsou až v druhé polovině roku. Herně to vypadalo dobře, dobře jsme zvládali přecházet do tří rozestavení 2-3-2, 2-4-1, 3-3-1. Dokázali jsme skórovat díky kombinaci i individuální technice jednotlivých hráčů. Výborně zachytal Viki Wolfschütz, který nás držel skvělými zákroky a díky dobré hře nohou jsme spousta situací vyřešili fotbalově a neztratili míč zbytečným odkopem. Jenda Jekl prokázal vynikající fyzičku, protože z celkových 110 minut hry odehrál 105 minut a podstupoval obrovské množství soubojů. Trochu se nám ukázala horší rychlost stoperů a jejich hra levou nohou. Maty Douda hraje vždy s chutí nízký vzrůst nahrazuje technikou a rychlostí a neskutečnou bojovností. Bratranci Křovákové hrají dobře, pokud není soupeř fyzicky odskočený, proti velkým 2008 už však mají problém. Takže příští rok budeme vybírat proti, kterým soupeřům na velké hřiště půjdou. Ema však ukázala, že na velké hřiště stačí, ale musíme přidat na fotbalovosti. Max prokázal, že v něm dřímá velký potenciál, ale musí vždy umět svou energii a soustředěnost usměrnit správným směrem na hřiště. Martin Kašný má výbornou rozehrávku a dokáže rozdat pěknou přihrávku, ale musí přitlačit ve všech soubojích.

Sestava: Wolfschütz – Lukeš, Kolev, Hrkel, Santillánová, Křovák J., Douda, Kašný, Jekl, Avramenko, Křovák A.

Konečné pořadí :

  1. Sokol Stodůlky, 2.    FC Háje B,  3.    FA Praha,  4.    FC Přední Kopanina, 5.   FA AZ 2008,  6.   FC Zličín 2008,  7.    Sokol Řepy,  8.    FC Háje A,  9.    SK Rakovník,  10.   SK Modřany, 11.   FK Rudná,  12.   FC Zličín 2009, 13.  FA AZ 2009, 14.   Slovan Hradištko.

 

Nejlepší hráč: Paulo Sousa (FC Přední Kopanina )

Nejlepší brankař:  Matyáš Nykodým (FC Háje B)

Nejlepší střelec: Vítek Ježek (Sokol Stodůlky)

Celý turnaj se odehrál za podpory Mč Praha Zličín a pod patronaci starostky Mč Zličín Judr. Marty Koropecké, která také na závěr turnaje předala všem účastníkům věcné ceny.

Dále bychom chtěli poděkovat za podporu turnaje Hypermarketu Globusu Zličín, Emco spol. s.r.o.- výrobce zdravé stravy a spol. Johny Servis.

Nádherné fotky z turnaje najdete na:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2566001086982984&type=3