Nic pro slabé povahy

V dalším kole jsme zajížděli na hřiště Uhelných skladů. Po nepochopitelné porážce v poháru v Třeboradicích, jsme si chtěli napravit reputaci. Byl to další ze zápasů, kde slabším povahám hrozí újma na zdraví. Přestože jsme v 73. minutě vedli už 0:3, nebylo nic rozhodnuto, domácí srovnali krok a mohli i zvítězit, ale nakonec jsme zápas znovu převrátili na svou stranu.

Domácí začali aktivně, hlavičku Zachaře v 5. minutě Schopf chytil, za minutu ostrý centr Dvořáka vyrazil na roh. V 18. minutě jsem se radovali poprvé. Zelený byl faulován, Šourek rozehrál standartní situaci, míč prolétl až na volného Adama, od kterého se míč odrazil do domácí branky, 0:1. Ve dvacáté minutě zakombinovali May, Žák, Zmeškal a poslední jmenovaný tvrdě pálil a Beneš na přední tyči míč vyrazil na roh. V 27. minutě Šourek získal míč, neukvapil se v rozehrávce a našel přesně Kuchlera, ten prošel po levé straně a naservíroval míč do vápna Žákovi, ten si míč připravil a přesně k tyči vystřelil, 0:2. Po rozehrávce domácí ztratili míč a May se řítil do otevřené obrany, ale levačkou přestřelil. Ve 43. minutě Kuchler znovu pronikl po levé straně a přihrál Zelenému, jeho střelu z otočky však obrana zblokovala.

V 50. minutě Kuchler na poslední chvíli odhlavičkoval míč před volným Stolfou na roh. V 52. minutě zahodil Zelený šanci na navýšení skóre. Goldmann rozehrál standartku na Kuchlera, jeho centr si na zadní tyči našel Zelený, ale z brankové čáry netrefil prázdnou branku. Za minutu Žák zahrával z půlky malou domů a Schopf ze svého odkopu trefil do zad Šindeláře a modlil se, aby míč skončil nad břevnem, naštěstí odkop měl dostatečnou razanci a míč opravdu přelétl. V 57. minutě Kuchař pálil vedle. V 61. minutě centrovali domácí a míč propadl až na zadní tyč Schopfa, od které se odrazil pryč. V 67. minutě Šourek přihrál Kuchlerovi, ten patičkou vybídl ke skórování Žáka, ale jeho zakroucený míč těsně minul branku Beneše. V 69. minutě zahrozili domácí, ale střelu Michala v posledním momentu zblokoval Šindelář. V 73. minutě Uhelné Sklady rozehráli a v domnění, že se bude rozehrávka opakovat přestali hrát, toho využil May, který vybídl Zmeškala do sóla, ten se pak Mayovi odvděčil přihrávkou za Beneše a Adam May tak mohl skóre navýšit na 0:3. V 77. minutě se domácí vzepřeli k velkému obratu, Schopf neudržel tvrdou střelu a Stolfa před Šindelářem uklidil míč do sítě. V 80. minutě utekl po pravé straně Stolfa, nacentroval a před vybíhajícím Schopfem hlavou míč tečoval Michal a bylo to 2:3. V 86. minutě Vrňák hlavičkoval a Schopf míč chytil. V 87. minutě se Schopf nedokázal dostat včas k centrovanému míči, který špičkou kopačky před ním přizdvihl Stolfa a bylo to 3:3. V 90. minutě domácí mohli zápás otočit, ale střelu, která mohla rozhodnout o osudu utkání z brankové čáry ve skluzu vykopl Šindelář, míč doskákal ke Šourkovi, který dlouhým nákopem našel Zmeškala, ten pádil do otevřené obrany domácích, míč přihrál Mayovi a ten střelou mezi nohy Beneše uzavřel skóre na 3:4 pro nás.