Nejmladší zličíňáci vyhráli popáté v řadě

Během jedenácti dnů sehrály naše nejmladší fotbalové naděje tři přátelská utkání a všechna s vítězným koncem. Díky tomu ještě v dosavadních pěti zápasech, které ve svém životě odehrály, nepoznaly hořkost porážky. Ovšem hned na začátek je nutné krotit ovace, jde pouze o přípravné zápasy a ve směs s týmy, které netrénují tak intenzivně jako náš tým.

Během jedenácti dnů sehrály naše nejmladší fotbalové naděje tři přátelská utkání a všechna s vítězným koncem. Díky tomu ještě v dosavadních pěti zápasech, které ve svém životě odehrály, nepoznaly hořkost porážky. Ovšem hned na začátek je nutné krotit ovace, jde pouze o přípravné zápasy a ve směs s týmy, které netrénují tak intenzivně jako náš tým.

přesto si jistě zaslouží slova chvály…

Kubík Svoboda každým zápasem na kraji obrany ubírá ze svých tanečních kreací a soustředí se na zápas. Občas ho sice zradí nenadálá událost mimo trávník, kterou si zkrátka nemůže nechat ujít, ale rozhodně jich je méně než tomu bylo před pár týdny. Navíc už pod jeho dohledem viditelně ubývá gumy na umělé trávě a tak nemá, co sbírat.

Z jeho obranného parťáka Jakuba Smetany se stává jeden z vůdců týmu. Možná trošku nenápadný, přesto neuvěřitelně platný hráč, který disponuje přesnou přihrávkou. I proto zatím nasbíral nejvíce gólových přihrávek a své výkony vyšperkoval dvěma brankami.

Postavou možná drobný a zjevem stydlivý Péťa Jindříšek se na hřišti každým zápasem mění v neprostupnou zeď. S rolí posledního hráče se dokonale ztotožnil. Buldok, který číhá na svou šanci a neradno útočníkovi, aby se dostal do jeho prostoru.

Daniil Posukan, obránce, který si doslova vyprosil útočnější pozici v sestavě. Jeden z našich nejstarších hráčů, který dokáže své kvality při útočné fázi skvěle prodat, ale o to více pak hra jeho spoluhráčů skřípe v obraně, kde chybí.

Další věkově starší a výškou asi největší hráč zličínského výběru, Vašek Milata, je univerzál, za kterého může být vděčný každý trenér. Když tým potřebuje, stoupne si do branky, kde je jeho role nejplatnější. V poli má své místo v obraně a tady by se mezery našly. Tou největší je rozhodně ostych, se kterým Vašek uhýbá v soubojích i mnohem menším hráčům.

Klučina, který se nevědomky zapsal do historie klubu jako nejmladší střelec Zličína, Matouš, pokračuje v ostrém boji s o mnoho staršími a hlavně většími soupeři. Jeho post se teprve hledá a u naší čtyřleté naděje je na něj čas. Poslední duel zkusil odehrát Matouš v obraně a nevedl si vůbec zle. Jeho práce s míčem s přihlédnutím na jeho věk, je mimořádná!

Marek Štengl bohužel chyběl na posledním duelu proti Stodůlkám. Důvod byl prostý, tátovi o našem utkání řekl v době, když už pomalu končil. I tak se ale Mára stal jedním z největších bojovníků naší sestavy, ne-li tím největším. Když si dal proti Zlíchovu vlastní branku, měl sice slzy v očích, ale o to více se dokázal naštvat a nakonec se díky tomu dočkal branky do správné sítě. I takové typy jsou rozhodně v týmu potřeba.

Nejupovídanější hráč, který se moc nerozpakoval a rovnou se pustil do role středního záložníka a tvůrce hry, Adam Derose, je pro mě stále více nepředvídatelným. Jednou si ho lidé na trávníku pletou s Tomášem Rosickým a podruhé mají pocit, že tenhle kluk nikdy neviděl míč. Když však má svůj den, patří rozhodně k těm nejlepším.

“To je malý Messi,“ říkal mi o něm tatínek jednoho ze soupeřů, když právě na hřišti vymotal tři soupeře parádní kličkou. Honzík Frič, který přesídlil z obrany do zálohy, ukazuje v poslední době naplno, co v něm sídlí za potenciál. Když budu hodnotit poslední zápas proti Stodůlkám, bylo to něco parádního. Dvě branky, jedna gólová přihrávka a nespočet kliček a parádiček. Dál na sobě pracovat, nepodléhat ukecanosti svého „dvojčete“ Adama Derose a bude to ideální.

Adam Rohovský, střelec, který se zadrhl. Jiná charakteristika mě nenapadá. Je rychlý, průbojný, bojovný a má chuť. Pokaždé, když je na hřišti, nemusím se o vývoj hry bát. Adam maká dozadu, nechybí nikdy vpředu a často se pokouší o střelu. Ještě trošku lépe mířit a bude z něj pravý střelec. V posledních dvou zápasech z dvouciferného počtu střel vyšel bohužel gólově naprázdno.

Zastoupili ho však jiní, například Pavlík Hornof, který se stal jednoznačně lídrem týmu. Šest branek v síti Zlíchova, pět na trávníku v Jenči, hovoří za vše. Bojovník, který nevypustí jediný souboj. Hodný, skromný a poslušný. Tahoun týmu, který nemá problém pomoci žádnému ze svých spoluhráčů. Skutečně týmový hráč a lídr.

Nicole Klomínková, jediné děvče v našem týmu, se rozhodně neostýchá v chlapecké společnosti. Odolává lásce asistenta trenéra a soustředí se sama na sebe. Občas možná přemýšlíte, co jí zrovna běží v zadumané hlavě, ale když vběhne na hřišti, strach mít nemusíte. Bojovnice, která přesídlila do obrany, je rozhodně jedním z nejplatnějších hráčů.

Jestli váháte, který z malých zličínských fotbalistů je nejroztomilejší, nemusíte chodit daleko. Stačí se podívat do branky, kde už čeká na zmaření další soupeřovi šance Matěj Maršík. Jinam ho postavit nemůžu. Ono to ani nejde, Matýsek se z branky prostě nehne. A když náhodou jeho mamce vyčiníte, že ho vyrušuje, zakřičí jen: „Nechte jí, chudinku. Ona za to nemůže,“ a chytí střelu, kterou souběžně sledoval.

Jeho brankařský kolega a nejzlobivější člen našeho „slavného“ výběru, NIkita Rožko, je … jak bych to řekl… je zlobivý. Sám jsem tohle označení ve škole nesnášel, ale u něj nic jiného říct nelze. Stačí má chvilka nepozornosti a Nikita ji využije k nějaké lumpárně. Podobný typ asi musí být v každém celku a já jen doufám, že se Niky bude v brance zlepšovat, jako to umí ve svém zlobení.

V neposlední řadě nesmím zapomenout na svého asistenta a trenéra brankářů Tomáše Forejtka. Výsledky jeho práce jsou jasně patrné na výrazně se zlepšujících výkonech našich gólmanů. Dále děkuji Ellen Klomínkové, Honzíkovi Šilhánovi a Míšovi Kánovi, kteří několikrát náš tým posílili ze staršího výběru a rozhodně byli platní.

FC Zličín – Aritma 5:3 (2:0, 0:2, 3:1)

Sestava: Maršík, Rožko – Frič, Jindříšek, Posukan (C), Svoboda, Smetana, Milata – Derose, Matouš, Štengl, Kán – Hornof, Rohovský, E. Klomínková. Trenér Valoušek.

Branky: 2x E. Klomínková, 2x Kán, Štengl.

FC Zličín – Zlíchov 15:2

Sestava: Maršík, Rožko – Milata, Posukan, Jindříšek, Svoboda, Smetana (C), Korynta – Frič, Derose, Matouš, Štengl – E. Klomínková, Hornof, Rohovský. Trenér Valoušek.

Branky: 6x Hornof, 3x Rohovský, 3x E. Klomínková, Smetana, Korynta, Štengl.

Stodůlky – FC Zličín 1:7 (1:2, 0:1, 0:4)

Sestava: Milata – Jindříšek (C), Posukan, Smetana, Svoboda, N. Klomínková, Matouš – Frič, Derose – E. Klomínková, Šilhán, Rohovský. Trenér Valoušek.

Branky: 2x Frič, 2x E. Klomínková, 2x Šilhán, Smetana.

 

Richard Valoušek