Nečekaná výhra na hřišti Střešovic

Nečekané, ale vybojované a zasloužené vítězství

V sobotu nás čekal těžký soupeř ze Střešovic, do té doby pátý tým tabulky. S bodovým ziskem jsme moc nepočítali a to hlavně proto, že jsme sestavu dávali dohromady na poslední chvíli a i tak nám někteří hráči chyběli. Petr Bahenský je nemocný, Vasil Stoyka v trestu za červenou kartu a Fanda Bous byl zraněný. V zápase hrál zraněný Zdeněk Neužil a nemocný Daniel Portych. Do hry jsme ale vstoupili bojovně, s chutí a hlavně vůlí vyhrát. Každý hráč bojoval a nevypustil žádný souboj díky čemuž jsme se dostávali do nebezpečných šancí a domácí skoro k ničemu nepustili. Ve 12 minutě se nám podařilo vstřelit první branku utkání, kdy nádhernou kolmicí vybídl Petr Horálek ke skórování Daniela Portycha. Ten se nemýlil a rozvlnil síť za zády brankáře domácích. Domácí nám ale nechtěli dát body zadarmo a snažili se o kombinační hru, která vždy končila před naším vápnem nebo na dobré práci naší defenzivy. Do konce prvního poločasu jsme si vypracovali i další šance, ale ty končili buď na konstrukci, gólmanovi nebo mimo branku. Tak to bylo jen do 38 minuty, kdy se opět prosadil Daniel Portych, kterému opět vypracoval šanci Petr Horálek. Bohužel těsně po rozehrávce nás soupeř potrestal, po centru do vápna náš brankář neudržel hlavičku a neobsazený hráč pohodlně snížil na rozdíl jedné branky, tedy 1:2. Do druhého poločasu jsme vstoupili s touhou odvézt domů 3 důležité body, ale bylo to pro nás až moc svazující. Přestali jsme hrát dopředu a mysleli hlavně na udržení vítězství, což se nám mohlo i vymstít. Soupeř na nás začal tlačit. Z této situace plynuly naše fauly a nespočet soupeřových volných a nebezpečných kopů. Naštěstí se nám podařilo vítězství 1:2 udržet a odvézt si tak cenné body do tabulky. Nechtěl bych vyzdvihovat jednotlivé hráče, ale pochválit celý tým za touhu vyhrát a zachránit se. Na takový přístup je radost pohledět, jen tak dál!

Kasa.cz přebor dorostu - Praha, 21. kolo, sobota 11.5.2013, 17:00

SK Střešovice 1911 1:2 FC Zličín

Branky FCZ: 2x Portych
SK Střešovice 1911 Mulač - Němec,Procházka,Sidorjak,Slanina,Šmejkal,Poledník,Kříž,Krychlalushiy, Procházka,Svoboda,Beneš,Rothe
FC Zličín Straka - Hrabák,Černý,Malý,Bous - Tetour - Rabas,Neužil(73´Orlov),Svoboda(88´Soukup) - Horálek,Portych