Nečekaná, ale zasloužená ztráta bodů na Unionu ….

V dalším kole jsme zajížděli na hřiště Unionu Žižkov, tedy mužstva ze středu naší tabulky. Bohužel už cesta na zápas( hřiště jsme nemohli najít ) předznamenala, že to nebude pohodové odpoledne.

Při vstupu na hřiště, mi bylo jasné, že to nebude moc pěkný fotbal, ale spíše boj. Nerovný a hrbolatý trávník nám dělal veliké problémy a po celý zápas jsme se s tím nedokázali vyrovnat. Neříkám to jako výmluvu, protože to je pro obě mužstva stejné. Domácí se s tím lépe vyrovnali. Teď již k zápasu. Od začátku jsme byli mírně aktivnější, ale veškerá naše snaha končila před vápnem domácích a urostlého gólmana jsme za první poločas vyzkoušeli jen dvakrát !!! Domácí, kteří evidentně spoléhali na dlouhé odkopy a šikovnost svého útočníka podnikli několik nebezpečných brejků. V 16. minutě, při jednom rychlém protiútoku na naší branku byl ve zkluzu faoulován před vápnem domácí hráč ( dle mého názoru to byl čistý zákrok, kde byl nejdříve čistě odehrán míč a poté došlo ke kontaktu …). Domácí se naskytnuté příležitosti zhostili na jedničku a krásnou střelou šli do vedení. Po inkasované brance jsme byli jako opaření a nedařilo se nám vůbec nic. Hru místo abychom zrychlovali, tak naše šance končili po nepřesnostech v rozích hřiště, nebo na obranném valu domácího mužstva. Jedinou naši šanci nevyužil Hnízdil, když jeho trestný kop neudělal domácímu brankáři větší problém. Do poločasu se již nic podstatného neodehrálo a první poločas tak skončil naší jednobrankovou ztrátou.

O přestávce byli hráči zaskočeni vývojem zápasu, ale za výkon, který předváděli si nic jiného ani nezasloužili.

Bohužel vstup do druhého poločasu se moc nelišil od toho prvního a víc než fotbal to byl boj s bojovně hrajícím domácím mužstvem. Až v posledních  deseti minutách se začaly dít na hřišti podstatné věci. Nejdříve ve 43. minutě prošel Hnízdil z levé strany přes dva hráče a umístěnou střelou na zadní tyč nedal domácímu gólmanovi šanci 1:1. Prakticky z protiútoku byl odpískán faul proti naší brance a krásný centr poslal hlavou domácí hráč těsně nad. Standartka to byla hezká, ale naši hráči jim to svojí nečinností velice usnadnili. Poslední šanci jsme měli my, když na roh si naběhl Lednický, ale i on nedokázal hlavou zamířit do branky a přestřelil. Tímto zápas skončil a tím i naše teoretické postupové naděje !!! Vývoj naší tabulky nám tento víkend přál, ale bohužel my jsme svojí situaci nezvládli a naše postupové naděje už jsou jen v oblasti teorie …..

Union Žižkov : FC Zličín 1:1 ( 1:0)

branka FC : Hnízdil

sestava FC : Lednický Martin - Bartoška, Malý, Smetana, Hnízdil, Kliment, Cvrčková, Lednický Matyáš, Stříbrný