Návod, jak prohrát dobře rozehraný zápas

Velice dobře rozehraný zápas jsme pokazili nejlépe, jak jsme mohli. Prvních 15 minut patřilo nám. Dokázali jsme vstřelit gól, ale jako ve většině zápasech jsme polevili. Akce byli podolskými hráči zmařeny a nic nám nevycházelo. Více v článku.

Velice dobře rozehraný zápas jsme pokazili nejlépe, jak jsme mohli. Prvních 15 minut patřilo nám. Dokázali jsme vstřelit gól,  ale jako ve většině zápasech jsme polevili. Akce byli podolskými hráči zmařeny a nic nám nevycházelo. Více v článku.

Už od první minuty bylo jasné, kdo je na hřišti pánem. Byli jsme to my. V 8. minutě se Vondráček uvolnil na pravé straně a odcentroval do velkého vápna. Míč byl skákavý a odrazil se od ruky hostujícího hráče a tak zamezil Maxmiliánovi zakončit. Jasná penalta. Hlavní rozhodčí to však viděl jinak a toto rozhodnutí jsme museli respektovat. Ve 13. minutě Kučera fauloval v blízkosti našeho velkého vápna a Podolí se naskytla velká šance. Míč si před sebe postavil Sulek a snažil se ho ztočit do levé šibenice, ale pouze přestřelil branku. Kouba jen vykrýval. Ve 14. minutě přichází první a také jediná trefa domácího celku. Po pravé straně vyvezl balon Vondráček, nacentroval ho do velkého vápna, odrazil se od bránících hráčů k Jíchovi a ten pohodlně dělovkou do šibenice zakončil 1:0. Od této chvíle náš výkon klesal a vypadalo to, jako bychom byli už vítězi utkání. Podolí bez problémů kombinovalo na půlce hřiště. V jednu chvíli to vypadalo, jako by jich tam bylo více než nás. Přečíslovali nás a to se nám vymstilo. Ve 39. minutě si hosté vybojovali rohový kop. Po rozehrání se míč dostal k hráči z Podolí a ten odhlavičkoval do branky, kde stál Kouba a nádherným zákrokem vyrazil na další rohový kop. Ve 40. minutě znovu rozehrávali rohový kop hosté. Rohový kop byl kopnut do prostoru malého vápna, kde měl stát Kouba nebo někdo z bránících hráčů, ale nikdo tam nebyl a hosté vstřelili svůj první gól v tomto utkání 1:1. Ve 42. minutě přišla velká šance Podolí. Reichel pálil z velkého vápna, ale po zemi, vedle levé tyče Koubovy branky.

V druhém poločase už byli pány na hřišti hosté. V 59. minutě si vytvořil slibnou akci Maxmilián spolu s Nožičkou. Maxmilián přihrál Nožičkovi, který mu narážečkou míč vrátil a Maxmilián postupoval sám na branku. Míč mu však ukopl obránce, ale tak nešikovně, že málem ohrozil svou vlastní branku a míč putoval pouze vedlé levé tyče na rohový kop. V 60. minutě si postavil míč, po faulu hostů, zeď naskočila, Jícha vystřelil pod zdí, střela však byla lehká a lehce chytatelná. V 69. minutě Fejtek střílí 2. gól Podolí 1:2. Kučera pak udělal taktický tah, který se nám vymstil, ale ve fotbale je velice nutné improvizovat, když se prohrává 15 minut před koncem. V 86. minutě podběhl míč M. Černý, odhlavičkoval ho za sebe a míč nabídl Kumherovi, který se nemýlil v souboji 1 na 1 1:3.

Historické okénko:

V minulé sezóně jsme dosáhli historicky nejvyššího zisku bodů za celou sezónu. Bylo jich 36. Nyní v tomto ročníku máme bodů 42 a rekord můžeme stále zvyšovat. Na to, abychom udělali co nejvyšší počet bodů máme ještě před sebou 4 zápasy. Přijďte nás dále podpořit. My Vám na oplátku můžeme slíbit, že podáme nejlepší výkon. Děkujeme!

Fincentrum přebor dorostu, 22. kolo, neděle 22.5.2011, 17:00

FC Zličín 1:3 AFK Slavoj Podolí Praha