NA MEDAILI JSME NEDOSÁHLI, ALE GÓLY DÁVÁME

V sobotu 21. listopadu 2016 jsme jeli do Střešovic na poslední venkovní turnaj tohoto roku, který nese název spoluzakladatele místního klubu Vojtěcha Kahovce.

V sobotu 21. listopadu 2016 jsme jeli do Střešovic na poslední venkovní turnaj tohoto roku, který nese název spoluzakladatele místního klubu Vojtěcha Kahovce.

Hned v úvodním utkání nás los svedl dohromady s domácím týmem. Po skvělém výkonu, který snesl ta nejpřísnější měřítka, dokázali kluci vyhrát poměrně snadno. Hra vypadala opravdu dobře, plná pohybu, přihrávek a střelby. Jak to ale už tak bývá, přišel druhý zápas a šlo to dolů. Vydřená remíza s Meteorem znamenala v konečném účtování skutečnost, že právě jeden gól z tohoto zápasu nám chyběl k postupu mezi elitu. Meteor nakonec postoupil do finále, ukázkový příklad, že fotbal nemá logiku a je to hra. Ve třetím duelu naši hráči nestačili na Tempo Praha, škoda, měli jsme rozhodně na víc. V dalších zápasech jsme postupně porazili Ruzyni a Braník, v posledním pak podlehli Ďáblicím a obsadili konečné 10. místo z 16 účastníků.

Jak celý turnaj zhodnotit? Trefovali jsme brankové konstrukce, napočítal jsem snad osm tyčí. Slovy Franty Straky chybělo jen štěstíčko a tataráček, srdíčko jsme na hrací ploše nechali. Klukům nelze nic vytknout, snažili se, dali do toho vše, ani to ale prostě nestačí, někdy je lepší soupeř a je třeba mu sportovně pogratulovat. Z jednotlivců musím pochválit především Járu Istelyuyeva, který je neskutečně rychlostně vybavený a doslova roste před očima. Dominik v bráně se blýskl několika superzákroky, Adam Procházka chybějící rychlost nahrazuje skvělou poziční hrou a rozehrávkou, činili se i ostatní, hlavně útočníci znamenali pro soupeře permanentní nebezpečí.

Co je ale nejdůležitější, kluci si zahráli a získali další zkušenosti, které se budou hodit na příštích turnajích.

Naše zápasy: SK Střešovice 7:4, FK Meteor Praha 1:1, FC Tempo Praha 4:8, TJ Ruzyně 5:0, ABC Braník 5:3, SK                      Ďáblice 2:5

Branky:  Míša Folprecht 10, Adam Králíček 7, Fanda Poupě 3, Jenda Raszka 2, Adam Procházka1,Matěj Košnář 1

Sestava: Šill – Procházka, Košnář, Istelyuyev – Poupě, Králíček, Folprecht, Raszka

trenér : Václav Škarda