Na lavičku Zličína se vrací trenér Drahokoupil !

Ve středu byl A mužstvu představen nový trenér, kterým byl jmenován Zličínu již známý Daniel Drahokoupil. Níže přinášíme rozhovor s novým trenérem.

Ve středu byl A mužstvu představen nový trenér, kterým byl jmenován Zličínu již známý Daniel Drahokoupil. Níže přinášíme rozhovor s novým trenérem.

Jak k Vašemu angažmá došlo?                                                                                        K mému angažmá došlo tak, že si na mě vzpomněli funkcionáři Zličína pan Muller a předseda pan Šmíd. Dali jsme si schůzku přímo v Krušovicích na kafe a myslím, že jsme se hned dohodli.

V období 2008 až 2011  jste na Zličíně úspěšně působil, jaké máte na tohle trenérské angažmá vzpomínky ?

Ve Zličíně jsem působil více jak 3 roky a vzpomínám na to samozřejmě rád, zachránili jsme  se první rok horko těžko, druhý rok jsme udělali 50 bodů a třetí rok jsme postoupili do divize. Tam jsme ale na podzim neudělali ani bod, odešli klíčoví hráči a ty jsme nedokázali nahradit.

Která byla Vaše další trenérská angažmá po tom Zličínském ?

Po skončení mého angažmá ve Zličíně jsem trénoval 3.ligu na Kladně, potom jsem šel do Admiry Praha, tam jsem dělal vedoucího SpSM – 3 roky, pak jsem tu samou funkci dělal i v Karlových Varech, kde jsem pomáhal jako  asistent  Robertu Žákovi v ČFL . Dnes je mi 59 let a všechno už je těžší a náročnější.

Už máte představu, jak bude probíhat zimní příprava a případné změny v kádru?

Jak bude probíhat zimní příprava a jaké budou změny  v kádru teď nevím, nepoznal jsem ještě mužstvo, nevím přesně, jaké jsou dohodnuté zápasy na zimu.  Fotbal je o práci, kdyby nebylo  soustředění,  chci se s hráči domluvit na větším tréninkovém zatížení během zimní přípravy.   Z kádru znám už jen Ivana Mertu a Lukáše Žáka, oba určitě budou patřit k těm nejlepším, ostatní  hráče mi řekl Marek Muller, znám výsledky Zličína - 10. místo, 7 výher, 7 proher, skóre 39:39 a 23  bodů.

Jaké máte informace o Pražském přeboru a jaké máte cíle v této soutěži ?

Pražský přebor sleduji, ale spíše orientačně, nyní budu muset sbírat informace . Se Zličínem bych chtěl na jaře udělat co nejvíce bodů a umístit se co nejvýše. Nejdříve chci ale hlavně poznat kádr, dobře trénovat a chci, aby se udělala dobrá parta kluků, která tady byla, když jsem odcházel, zanícená pro fotbal, kdy táhne jeden za druhého. 

Dane, děkujeme za rozhovor a přejeme Vám co nejvíce úspěchů ve Zličínských barvách.