Na břevno ještě nedoskočíme.....

V sobotu dopoledne nás čekal lídr tabulky Ďáblice. Kvůli školám v přírodě jsme se museli obejít bez 6 stabilních hráčů, ale využili jsme šířky našeho kádru a i pomoci našeho áčka mladší přípravky, který nám dodal brankaře, obránce a útočníka.

V sobotu dopoledne nás čekal lídr tabulky Ďáblice. Kvůli školám v přírodě jsme se museli obejít bez 6 stabilních hráčů, ale využili jsme šířky našeho kádru a i pomoci našeho áčka mladší přípravky, který nám dodal brankaře, obránce a útočníka.

První čtvrthodinu měli sice hosté optickou převahu, ale jaksi se nemohli dostat k naší brance, mohl za to výborný výkon naší obrany ve složení Kán (Lanžhotský), Vajdl, Pešek, který perfektně odvracel ohrožení naší branky, hosté to museli zkoušet z dálky, protože individuálně ani kombinačně nedokázali naší obranu překonat. Bohužel v 17. minutě hosté centrovali od brankové čáry a míč vzduchem zaplul pod břevno naší branky. Žádný z našich hráčů z takové dálky ani nedokopne do branky vzduchem. Druhý gól padl po vyražené střele a důrazné dorážce. A třetí po nedorozumnění našeho brankaře se stoperem. Naše pokusy o ohrožení byli většinou málo důrazné a když měla Nicole Klomínková šanci jít sama na branku tak opětovně zkoušela z dálky střílet.

Druhý poločas jsme začali aktivněji, Martin Jankovič utekl obraně a brankař hostí ho vychytal. Pak přes dva obránce přešel Ben Hollerbach a brankař mu jeho únik zhatil včasným vyběhnutím. Hosté se opět nemohli k naší brance dostat jinak než střelami z dálky. Po jedné z nich kopali rohový kop, Ellen Klomínková místo aby bránila protihráče tak sledovala let míče a zblízka si podívala jak se snadno střílí góly, když není útočník bráněn. Hosté pak přidali dva góly z trestných kopů, míč vždy spadl před brankařem, kterému však bylo dobře cloněno a míč skončil v síti. Tyto situace ještě neumíme bránit a asi proto jsme takto lehce nechali hosty navýšit skóre. Zaslouženého gólu jsme se dočkali pět minut před koncem, Ben Hollerbach z trestného kopu parádní ranou přes zeď vymetl všechny pavučiny v rohu branky. To, že to byl gól na 1:6 však nezabránilo tomu, aby ho zličíňáci slavili jako rozhodujícího gól ve finále mistrovství světa.

Z takového zápasu je důležité si vzít to pozitivní co se povedlo. Určitě jsme ukázali, že se soupeře nebojíme a dokážeme se s ním utkat jako rovný s rovným i když jsou všichni větší a silnější a starší. Takový Marek Pešek se asi soupeřům pořádně vryje do paměti svým důrazem a tvrdostí, která všem útočníkům nevoní. To, že se soupeř neprosadil kombinačně, ani individuálně, ale jen střelbou z dálky a jako při prvním gólu pod břevno kam zatím brankaři nevyskočí, značí, že dobře bráníme, zajišťujeme se a soupeř na nás má jen silou. Škoda, že jsme se neprosadili naší kombinací, či individuálně a nakonec jsme hostům vstřelili gól jejich jedinou zbraní - střelou z dálky, ale nutno podotknout, že Ben mířil přesně a tak jak chtěl, protože mu Richard Valoušek za brankou ukázal místo kam vystřelit, Ben to pokývnutím hlavy schválil a zamířil přesně na vytyčené místo.

 

Závěrem bych chtěl poděkovat klukům z mladší přípravky A, kteří nám pomohli svojí účastí i výkonem na hřišti. Jmenovitě Tomášovi Kalinovi, Filipovi Vajdlovi a Martinovi Jankovičovi.Aleš Rosendorf

 

A jak jste tento zápas viděli Vy? Vyjádřete se do komentářů pod článkem

2. třída skupina B, 16. kolo, sobota 21.5.2011, 13:30

FC Zličín 1:6 SK Ďáblice

Branky Hollerbach
FC Zličín Kalina - Pešek, Vajdl, Kán - Flieger, Hollerbach "K", Kačerovský - Jankovič střídali: Lanžhotský, Klomínková Nicole a Ellen, Horyna, Jiras
Diváci 50
Jméno Minuty Góly ŽK ČK
Domácí Hosté Výsledek
Sokol Dolní Počernice Avia Čakovice 0:6
FC Čechie Uhříněves FC Přední Kopanina B 1:2
TJ Spartak Hrdlořezy SC Radotín 5:4
Junior Praha B SK Modřany 0:8