Na Bráníku jsme prohráli a prohrálo i FAIR PLAY !!!

V dalším kole jsme zajížděli na hřiště vedoucího mužstva tabulky, bečko Bráníku. V zápase jsme neměli co ztratit, ale jen překvapit a nakonec k tomu překvapení bylo docela blízko. Po problémech se sestavou v minulém kole jsme byli tentokrát kompletní.

Po dlouhé době se nám podařilo přežít úvodní nápor domácích, který byl až drtivý. Díky bojovnosti jsme to „přežili” a z ojedinělých brejků začali vystrkovat růžky. V 15 min. po pěkné akci Cvrčkové, která se z křídla prokličkovala až do vápna, kde byla faulována a rozhodčí zapískal nekompromisně penaltu. K její realizaci se postavil Müller a přesnou střelou k tyči penaltu proměnil. Po naší vedoucí brance se obraz zápasu moc nezměnil, domácí stále byli velice aktivní a fotbalovější, ale jejich snaha končila na naší dobře fungující defenzívě. Skóre se měnilo v 19 min., když po našem brejku a závaru před domácí brankou se nejlépe orientovala Cvrčková, která vleže dorazila do branky vyražený balón, domácím brankářem. Domácí byli zaskočeni vývojem zápasu a i na dále byli aktivnější, ale naše brejky byly také nebezpečné a po jednom z nich došlo ve vápně domácích k velice sporné situaci. Odražený míč se snažil vystřelit Müller, ale jeho noha byla při střele zablokovaná a dle mého názoru to byla jasná penalta, ale bohužel píšťalka rozhodčího zůstala němá Bohužel se nám nepodařilo udržet do přestávky čisté skóre, tři minuty před půlí se domácím podařilo po sérii několika rohů odražený míč protlačit do naší branky. Tak i skončil první poločas.
O přestávce jsem hráče připravoval na to, že domácí budou mít velký nástup se snahou otočit pro ně, tak nepříjemný výsledek a říkal jim, že když přežijeme úvodních deset minut, máme šanci uspět. Bohužel moje prognóza se naplnila. Již po třech minutách se podařilo domácím vyrovnat, když po rohovém kopu a našem nedůsledném odkopu se dostal míč na kopačky domácího hráče a ten střelou zpoza vápna prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a vyrovnal na 2:2. Po zhruba dalších pěti minutách přišel okamžik, který ovlivnil výsledek tohoto zápasu a musím se k tomu vyjádřit, i když to dělám nerad (hledat chyby jinde). Před střídačkami došlo k tvrdému, ale čistému souboji, po kterém zůstal náš hráč ležet a rozhodčí správně hru přerušil. Po ošetření byl míč rozhodčího a já jsem několikrát nabádal našeho hráče aby míč odkopem do autu vrátil míč domácím, kteří ho před přerušením měli ve svém držení. Tento můj povel musel slyšet i domácí trenér, který byl cca 10 metrů ode mě. Dva protihráči čekali na uvedení míče do hry rozhodčím, což se stalo, ale domácí hráč do toho vlítl, zatáhl míč do vápna, na což naše zkoprnělá obrana nestačila reagovat a domácí hráč skóroval skoro do prázdné branky. Samozřejmě jsem cítil velkou křivdu a poškození pravidel FAIR PLAY, protože nepsané pravidlo je, že se míč zakopnutím vrací!!! Ještě větší zděšení pro mě osobně, bylo vysvětlení domácího trenéra, že přesně takhle to kluky učí!!!(což mě po zápase potvrdili hráči Bráníku) Bohužel už se to nedá změnit, ale „pane trenére už od těch nejmenších jim dáváte pěkný příklad”. Domácí se ujali vedení v zápase a i nadále byli aktivnější, ale svoje brankové příležitosti zůstaly již nevyužity. Ke konci zápasu jsem hráli po přeskupení řad na riziko, ale již nebylo v naších silách se zápasem něco udělat. Z Braníku jsme odjížděli poraženi s velkým pocitem křivdy a po zápase jsem viděl slzy v očích některých hráčů Zličína, což asi není v pořádku, protože děti by se měly sportem hlavně bavit… Svým svěřencům musím skutečně poděkovat za velice statečný výkon, který byl podložen ohromným nasazením a bojovností. Pevně věřím, že se nám tento výkon podaří zopakovat i v dalších důležitých zápasech, které nás čekají. Závěrem bych chtěl říci, že domácí byli po celý zápas lepší a asi si zasloužili vyhrát, ale jak říkal pan Pospíchal, fotbal nemá logiku. Kdyby nás porazili o pět branek tak to beru, ale vyhrát takovým gólem…