NA BODY JSME DOSÁHLI, ALE …

V neděli 12. ledna nastoupili zličínští mladší žáci na domácí umělé trávě k prvnímu utkání zimního turnaje o Pohár Comax Group. Přivítali jsme tým z Kralup nad Vltavou.

V neděli 12. ledna nastoupili zličínští mladší žáci na domácí umělé trávě k prvnímu utkání zimního turnaje o Pohár Comax Group. Přivítali jsme tým z Kralup nad Vltavou.

Zápas se konal za (na leden) slušného počasí a v přátelské atmosféře. Po prosincovém halovém turnaji v Kladně jsme odehráli první ostrý venkovní mač a byli zvědaví, jak se nám po kladenském úspěchu bude dařit.Svým výkonem jsme ale bohužel nedokázali navázat na fotbal, který jsme produkovali v Kladně. Je zřejmé, že hrát venku na větším hřišti je něco trochu jiného než v hale, navíc s míčem na sálový fotbal, přesto je ale způsob hry zklamáním, i když nás dovedl k vítězství. Náš tým hrál velmi špatně takticky, což začínalo už rozehrávkou gólmana nesmyslnými výkopy dopředu a navíc vzduchem, takže bylo většinou jen otázkou štěstí, zda se míč odrazí k našim hráčům či k soupeři. Zbytečně jsme čekali, nevyužívali prostor celé hrací plochy, dlouhé minuty se hrálo na jedné straně hřiště u autové čáry a nenašel se nikdo, kdo by byl schopen přenést hru do volného prostoru. Krajní záložníci se neustále stahovali do středu a minimálně jedna lajna téměř vždy zela prázdnotou. Vůbec jsme nevyužívali křídelní prostory a někteří hráči jakoby stále hráli v mladší přípravce, dlouho vodili míč, po úspěšné kličce otáleli s přihrávkou, až jim soupeř balón zase vzal, jiní se asi domnívali, že je nutné ukličkovat nejméně tři protihráče a pak teprve přihrát. Slabinou byly rohové kopy, kdy místo náběhů z hloubi pole, čtyři až pět hráčů čekalo v pokutovém území soupeře, až jim míč sám přistane na hlavu. Neproměněná penalta jen podtrhuje žalostný výkon, který jsme předvedli, i když toto se občas může stát každému.V dalších zápasech tohoto turnaje proti silnějším soupeřům by nám takovýto styl fotbalu určitě nestačil a neměli bychom šanci.Zdá se tedy, že je všechno špatně? Ale ne, jen negativa prostě převážila pozitiva a divákům jsme bohužel nabídli jen fotbalový odvar.Ale vyhrálo se. Otázkou zůstává, co je víc. Vyhrát a nepředvést bůhvíjaký fotbal nebo prohrát po atraktivním výkonu a rozdat tak lidem radost z pěkné hry? Domnívám se, že v tomto věku to druhé. I když nejlepší by byl mix obou pozitivních věcí.

Jednu velkou pochvalu je ale třeba udělit. Po rohovém kopu v průběhu zápasu skóroval náš hráč Dan Šída. Rozhodčí se chystal gól uznat a v tomto okamžiku se Dan přiznal, že dal branku rukou. Nezaváhal ani chvíli, to je gesto fotbalového gentlemana. Takže Dane, díky! To, co jsi udělal, by mělo být samozřejmé pro všechny. Bohužel to tak vždycky není. Bohužel…

 

Kralupy 1901 – FC Zličín  3:5 (1:2)

 

Branky: Michal Sivý 3,Jirka Vinš, Filip Vajdl

 

Sestava : Martin Mattes – Míša Kazimourová, Martin Barák, Filip Vajdl – Honza Cháb, Tomáš Žídek, Michal Sivý, Dan Šída, Jirka Vinš – Martin Jankovič, David Janouch, Eman Urlas