Muži I.B/A, 14.kolo: FC Zličín B - Aritma Praha B

Doma jsme dokázali porazit o postup hrající rezervu Aritmy a získat tak tři důležité body v boji o záchranu.

Do tohoto zápasu jsme nastoupili posilněni několika hráči z A-týmu. Při pohledu na sestavu hostujícího celku se dalo očekávat velmi kvalitní utkání, což se nakonec i potvrdilo. Už ve 2.minutě se Aritma dostává do brankové příležitosti, ale domácí brankář Šokoďko předvádí jeden ze svých parádních zákroků. V 17.minutě se dostáváme do 100% šance i my, kdy po perfektním pasu Sigana běží sám na branku Vašek Kučera, ale bohužel trefuje pouze hostujícího brankáře. V 18.minutě zahráváme dva přímé volné kopy z 20 metrů, ale bohužel prvním trefuje Dan Sigan zeď a druhý míří vysoko nad branku. První půle se dohrává ve vysokém tempu, převážně ve středu hřiště bez vážnějších šancí. Do druhého poločasu jsme nastoupili se dvěmi změnami v sestavě. Hned ve 46.minutě se opět Aritma dostává do 100% šance, ale hostující útočník střele k tyči nedává dostatečnou razanci s vědomím, že tato střela již nejde chytit. Ale k překvapení všech domácí brankář Mikola Šokoďko tuto střelu s vypětím všech sil chytá. Ve 49.minutě střílí osamocený Sigan, ale brankář hostů ukazuje rovněž skvělý zákrok. V 52.minutě se konečně dostáváme do vedení, když po samostaném úniku Venci Pechra po pravé straně, je tento hráč faulován a rozhodčí nařizuje pokutový kop. K penaltě se staví Dan Sigan, brankář penaltu pouze vyráží a Dan vrací míč do opuštěné poloviny branky, 1:0. V 54.minutě neudržel nervy na uzdě hostující Keiseršot a po druhé žluté kartě opouští hřiště. Od té doby máme více ze hry. V 63.minutě trestá Jakub Nešpor nedůraznost hostující obrany a přesnou střelou k tyči zvyšuje na 2:0. V 65.minutě Aritma střelou z 25 metrů ohrozila naší branku, tato střela končí těsně vedle naší levé tyče. V 70.minutě zahráváme jeden z mnoha rohových kopů, na míč si naskakuje Vašek Urban a přesnou hlavičkou zvyšuje na 3:0. Poslední gól přidal Venca Pechr v 82.minutě, kdy se dostává k odraženému míči a z první přesně zakončuje.

Filip Mírek (trenér FC Zličín B): „Na našem výkonu byla určitě znát podpora několika kluků z A-mužstva. Chtěl bych poděkovat všem hráčům, kteří k tomuto zápasu přistoupili zodpovědně. Od kluků jsem dnes viděl odhodlání vyhrát, což se také povedlo.“