Modřanům vystřílel vítězství kapitán

Poslední utkání podzimní části jsme sehráli na hřišti Modřan. Výsledek vypadá jednoznačně, ale věřte, že herně to tak nebylo.

Domácí měli tři kluky ročníku 2002 a na nich postavili celou svou hru. Dva z nich fungovali před vlastní brankou jako živé štíty a odkopávači. V útoku čekal vysoký a rychlý kapitán domácích na odkopnuté míče, jeden jeho krok vydal za dva našich hráčů. Zbytek týmu Modřan připomínal nesourodou změť, která měla za úkol pobíhat, překážet zličínským hráčům a uhýbat odkopům svých stoperů.

Náš tým od začátku začal diktovat tempo, držel míč, poctivě si přihrával a dostával se až před branku soupeře. Bohužel před brankou jsme byli málo důrazní, a tak jsme míč nedokázali dotlačit do svatyně domácích. A to jsme v první půli měli k dispozici asi 15 rohových kopů a spoustu závarů před brankou domácích. Domácí se podívali k naší brance celkem pětkrát v prvním poločase. A byl to vždy domácí kapitán, který vyrazil osamocený na zteč naší branky, při prvním pokusu se zastřeloval a netrefil branku, druhý pokus mu Adam Rohovský v brance skvěle vyrazil na roh, napotřetí už to vyšlo, napočtvrté také a napopáté také. Do kabiny jsme odcházeli za stavu 3:0 pro domácí.

V kabině jsme kluky a Ellen pochválili za to jak si přihrávají a dostávají se do příležitostí. Opět jsme jim vyčítali jejich nedůraz před brankou soupeře a také to, že málo střílíme. A rozhodli jsme se i k nefotbalovému kroku (vzhledem k věku našich hráčů a taky toho jaký fotbal je učíme tzn. kombinační, technický a přesto důrazný a bojovný)- na domácího kapitána jsme postavili osobní obranu - Pavlíka Hornofa.

Do druhé půle jsme vletěli jako uragán a zatlačili jsme tým Modřan k jejich brance, tentokrát však jsme si začali vytvářet další šance a začali mnohem více a intenzivněji střílet. Po jedné střele se krásně prosadil Martin Kačerovský. Pavlík Hornof plnil svůj úkol velmi zodpovědně a prakticky nedovolil domácímu kapitánovi si kopnout do míče 10 minut. Po deseti minutách jsme Pavlíka stáhli ze hry v domnění, že z obrovského tlaku vytěžíme další branky a právě jeden hráč navíc v útoku se nám bude hodit. Bohužel dvakrát ztratil míč Martin Kačerovský a kapitán domácích opět úřadoval. Po jednom z dalších našich útoků vystřelil Martin Kačerovský a snížil na 5:2. Domácí kapitán však měl opět poslední slovo a zavěsil.

Kluky a Ellen určitě musíme pochválit za hru jakou předváděli, přestože jsme prohráli. Takováto porážka možná mrzí, ale pořád musíme připomínat, že se teprve fotbal učíme a výsledky nejsou důležité jako předvedená hra. Předvádět fotbal jako Modřany má možná teď efekt dobrého výsledku, když mají tři hráče, kteří jsou fyzicky vyspělejší, ale hrát fotbal kalibru, že dva vzadu nakopnou míč dopředu na rychlého hráče je poměrně krátkozraké - jen si představte, až se tyto dva týmy setkají třeba v dorostu. Můžu Vám zaručit, že pokud Modřany budou praktikovat stejný styl fotbalu založený na třech individualitách tak je náš tým porazí.

Nyní nás čeká zimní přípravné období (ZPO), kdy absolvujeme několik turnajů v halách po Praze a především tvrdého tréninku, který nás připraví na jarní část sezony.

Sestava FC: Rohovský - Korynta, Forejtek, Šilhán - Flieger, Jiras, Kačerovský - Veverka "K"

střídali: Klomínková, Hornof, Horyna, Rožko, Lanžhotský

2. třída skupina B, 9. kolo, neděle 31.10.2010, 10:15

SK Modřany 6:2 FC Zličín

Avia Čakovice SK Ďáblice 1:9
SC Radotín Junior Praha B 17:0
FC Přední Kopanina B Sokol Dolní Počernice 0:9
FC Čechie Uhříněves TJ Spartak Hrdlořezy 1:0