Mladší žáci hlásí posily a tvrdou dřinu spojenou se zábavou

Shrnutí zimní přípravy našich dvou týmů mladších žáků, které vedou hráči našeho A týmu Richard Valoušek a Jan Šindelář.

Shrnutí zimní přípravy našich dvou týmů mladších žáků, které vedou hráči našeho A týmu Richard Valoušek a Jan Šindelář.

Tři desítky hráčů v kategorii mladších žáků za sebou mají dlouhé zimní období. Během něj si okusili mezinárodní konkurenci na turnaji v německých Drážďanech, zahráli dvě zimní ligy (Zličín, Motorlet) a odehráli řadu zajímavých přípravných duelů. 

Že výsledky půjdou v zimním mezičase stranou, jsme se dohodli hned zkraje nového roku. Protože se nám soupiska kluků neustále doplňovala, bylo hlavním úkolem kluky stmelit, seznámit a vytvořit partu, která bude na jaře táhnout nejen za jeden provaz a skvělou hrou, ale také zábavou, kterou pro ně fotbal ve věku 11 a 12 let musí v první řadě být.

I proto jsme v rámci zimní pauzy vyšlápli Sněžku, Milešovku, zašli společně do kina, na motokáry, byli hrát hokej nebo se dívat na vybrané zápasy fotbalové reprezentace a pražských ligových klubů. Fotbal v takto mladém věku by neměl být pro kluky jen o tvrdé dřině, ale také spontánnosti a uvolnění od běžných školních starostí.

Do zápasů jsme nominovali vždy výběr hráčů A a B mladších žáků, aby se mezi sebou kluci poznali, a příliš jsme tyto týmy neseparovaly. Výkonnostní rozdělení hráčů přišlo až nyní na konci přípravného období, a to proto, že áčko čeká již tuto neděli první mistrovský zápas v nejvyšší pražské soutěži na hřišti ČAFC (17.30).

I když držíme v tabulce nadějnou desátou pozici, její vyrovnanost nás nutí zůstat na pozoru, vždyť od sestupu nás dělí pouhé čtyři body. Cesta za záchranou je nezbytnou podmínkou pro úspěšnou jarní část sezony, my ale míříme výš, první polovina přeboru by klukům slušela.

V týmu jsme přivítali tři nové tváře, dva kluci přišli z Hostivic, jeden z Rudné. Sympatické je, že přišli sami od sebe, že mají chuť poprat se o místo v našem kádru. Všichni tři jsou na hranici A a B týmu, stejně jako dalších několik hráčů. To je nutí neustále tvrdě pracovat. Na tréninky chodí kolem 27 kluků, což je opravdu parádní číslo a mnohdy máme se Šindym ve dvou co dělat.

Každopádně máme skvělý tým plný nadšených malých fotbalistů, partu, která má chuť se zlepšovat, pomoci jeden druhému a táhnout za jeden provaz. Zličíňáci v kategorii mladších žáků hlásí stoprocentní připravenost na jarní část sezony. Držte nám palce, jsme jeden tým, hráči, rodiče, fanoušci! Děkujeme.