Mladší žáci B: PŘETAHOVANÁ se šťastným koncem

Již 9. kolo nabídlo souboj s posledním týmem tabulky - Trojou. Do sestavy hodně zasáhly podzimní prázdniny, nemoci a zranění a také nutná výpůjčka našich pleyerů (nakonec šel jen Matěj Jiras) mladším žákům A. Takže jsme měli jen jediného hráče na střídání a to po deseti minutách ještě vypadalo, že nedohraje ani Honza Šilhán, naštěstí bolest statečně překousl. Čekalo nás hřiště plné drnů, vysoké trávy (domácí stále ještě po povodních nezprovoznili své travnaté hřiště a tak se hrálo na jakémsi „plácku“ vedle hřiště). Počasí navíc bylo fotbalu taktéž nepřívětivé.

Již 9. kolo nabídlo souboj s posledním týmem tabulky - Trojou. Do sestavy hodně zasáhly podzimní prázdniny, nemoci a zranění a také nutná výpůjčka našich pleyerů (nakonec šel jen Matěj Jiras) mladším žákům A. Takže jsme měli jen jediného hráče na střídání a to po deseti minutách ještě vypadalo, že nedohraje ani Honza Šilhán, naštěstí bolest statečně překousl. Čekalo nás hřiště plné drnů, vysoké trávy (domácí stále ještě po povodních nezprovoznili své travnaté hřiště a tak se hrálo na jakémsi „plácku“ vedle hřiště). Počasí navíc bylo fotbalu taktéž nepřívětivé.

Ještě před zápasem to vypadalo, že ani hrát nebudeme. Domácí, kteří si v létě zažádali o změnu času utkání, na tuto změnu, kterou sami iniciovali, jaksi nereflektovali a začali se scházet na původní čas výkopu – prostě zmatky a amatérismus, a po tom jak probíhalo utkání a chování jeho aktérů jsem pochopil, že tady se spousta věcí dělá prazvláštně.

 

Nástup do zápasu jsme měli dobrý, dvě super kombinace až před branku a góly Honzy Šilhána a Ellen Klomínkové znamenali dvougólové vedení. Pak jsme spálili ještě několik jasných příležitostí a domácí se vrátili do zápasu. Většina gólů padla po rychlé brejkové situaci, kdy jsme, i vinou neúčastí, měli obranu složenou z kluků, kteří to umějí odehrát dobře pozičně, ale rychlostí neoplývají, 4:2. Pak se nám rychlou akcí přes levou stranu podařilo snížit Šimonem Horynou na 4:3. Pak šel Honza Šilhán důrazně za skákajícím míčem a vyplatilo se, obránce míč podskočil a Honza dával na 4:4. Potom opět akce přes levou stranu a Šimon Horyna otočil na 4:5. Hosté se však ke konci poločasu prosadili razantní střelou z dálky.

 

Druhý poločas jsme chtěli hrát účelný fotbal, abychom zbytečně nevynakládali síly na získání míče při zbytečných ztrátách. Na úvod druhé půle se obtočil kolem obránců Domča Houdek a rutinérsky proměnil svou šanci 5:6. Potom se po dobré kombinaci prosadila Ellen Klomínková, 5:7. Potom nasadil k velkému úprku Matyáš Flieger a od vlastní branky vyvezl míč, přesprintoval dva protihráče a nadvakrát dostal míč do branky, 5:8. Domácí se pak prosadili z penalty, za prapodivný faul, 6:8. Potom střelou z dálky snížili na 7:8 a mohli také vyrovnat, ale prudký trestný kop Ondra vyrazil na roh. Z protiútoku se prosadil z levé strany Šimon Horyna, 7:9. Poté předvedl krásné sólo, Matěj Veverka, který obešel 2 protihráče a elegantně podél brankaře rozvlnil síť podésáté, 7:10. Poslední gól přidala Ellen Klomínková po přiťuknutí Dominika Houdka, který protisměrnou kličkou vyřadil ze hry 2 obránce.

 

Dneska jsme odehráli herně velmi slušný zápas směrem dopředu, opravdu krásné gólové akce, kvalita při řešení situací 1 na 1. Všechny góly padli z prostoru před brankou, kam jsme se dobrými kombinacemi dostávali. Spoustu šancí jsme ještě spálili a také nás přibrzdilo hodně ofsajdových situací. Bránění nám trochu dělalo problém, nezvládali jsme rychlý návrat. Přesto musím všechny pochválit, hráli na hranici svých fyzických možností a přidávali i fotbalovou kvalitu. Dominik Korynta dobře odehrál zápas, a v situacích kdy jiní obránci zběsile zakopávají míč co nejdál od branky, Dominik s klidnou hlavou rozehrával míč na své spoluhráče. Matyáš se po dlouhé době chytil, chodil do soubojů a konečně se do zápasu zažral a začal prodávat své přednosti, především rychlost a dobré krytí míče tělem. Kristian Hodovanets odehrál celý zápas bez střídání a odvedl solidní obranný výkon, v ofenzivně pomáhal tím, že dokázal několikrát předskočit soupeře čekajícího na míč a tak založit rychlé přečíslení. Matěj Kakao Veverka předvedl dost dobrých akcí směrem dopředu a spolupráce s Matyášem vpravo mu šla k duhu. Uprostřed hřiště hrál Honza Šilhán, měl za úkol dávat hře tempo a rozdělovat přihrávky, to celkem šlo a díky rychlým krajům, kteří mu vytvářeli prostor k přihrávce. Šimon Horyna odvedl svůj standard, ale ten první dotek, to je věc, na které musí pracovat pořád a pořád, když to zlepší bude ještě lepší fotbalista. Dominik Houdek, musí přidat, fyzicky zaostává, techniku má super, ale nedokáže si fyzicky pokrýt míč. A na závěr hodnocení jsem si nechal Ellen Klomínkovou. Minule dostala za svůj výkon pořádný „kartáč“ , protože to s fotbalem nemělo opravdu nic podobného. Na Tróje asi chtěla to moje hodnocení odčinit. Dokázala 3x skórovat, spoustu šancí bohužel ještě neproměnila, a také třikrát připravila výbornou přihrávkou klukům gól. Opravdu dneska Ellen byla nejlepší z našeho týmu. Nicméně být v plné síle, tak domácí dostanou klepec o řád vyšší, všichni sice předvedli skvělý výkon, ale mít možnost vystřídat a nadechnout se, by bylo lepší a pro domácí by to byl ještě větší kolotoč.

 

Na závěr se musím pozastavit nad chováním hráčů Tróji a vlastně i jejich trenérů, od kterých to chování evidentně přejímají. Kluci z Tróji byli vulgární k sobě, našim hráčů, k rozhodčímu o všem s ním diskutovali a přidávali se i jejich trenéři. To bylo opravdu hrozné. Naši kluci hrají tvrdě, ale domácí si pletli tvrdost se zákeřností. Spousta sprostých faulů. Vrchol všeho bylo, když jeden z našich hráčů pronikal na půlku domácích a jeden z domácích hráčů křičel na své spoluhráče: „Skopni ho!“. To byl asi vrchol všeho, jak se opravdu na hřišti nechovat. Domácím jsme vyšli vstříc se změnou termínu, nenechali jsme do zápisu napsat pozdní start z viny domácích (jsou za to opravdu vysoké pokuty) a pak přijde tohle. Příště asi nebudeme toliko velkorysí.

2. třída skupina A, 9. kolo, neděle 02.11.2014, 14:00

Sokol Troja 7:11 FC Zličín

FC Zličín Matějovský - Veverka "K", Korynta, Hodovanets - Flieger, Šilhán, Horyna - Houdek střídala Klomínková
Rozhodčí Konvalinka
Jméno Minuty Góly ŽK ČK
70 3 0 0
70 0 0 0
70 1 0 0
70 2 0 0
70 1 0 0
70 3 0 0
Matějovský Ondřej 70 7 0 0
Hodovanets Kristian 70 0 0 0
Houdek Dominik 70 1 0 0
Domácí Hosté Výsledek
Sokol Nebušice TJ Sokol Bílá Hora 0:7
Avia Čakovice Sokol Lipence 3:5
SC Radotín Sokol Lochkov 2:2
FA AZ Sokol Řepy 9:4