Mladší žáci B PŘESTŘÍLELI Lochkov

V neděli sehráli mladší žáci (ročník 2003) zápas proti Lochkovu (polovinu týmu tvořili hráči ročníku 2002 – takže jsme si opět poradili se staršími J ), protože vydatně pršelo hrálo se na UMT.

Prvních 10 minut se ukázala naše asi největší slabost a to nástup do zápasu. Nedokázali jsme si přesně přihrát, ztráceli jednoduché míče, nedoplňovali útok a nevraceli se do obrany. Hosté se ujali vedení po brejkové situaci, kterou Dan Posukan řešil faulem, byla z toho penalta, kterou hosté bezpečně proměnili. Druhý gól padl podobně tomu prvnímu, ztráta míče, nedostoupení obrany, brejk a gólová situace. Pak jsme se naštěstí probrali a začali hrát naši hru a dostávat se do hry po kombinacích. První naši branku vstřelil Matěj Jiras, který se uvolnil na hranici vápna a míč zaplul do sítě. Pak se po dobré kombinaci obtočil Artur Loskov kolem svého strážce a na přední tyč vyrovnal, 2:2. Třetí gól, kombinace, náběh do křídelního prostoru a míč si před brankou našla Ellen Klomínková a byl z toho gól, 3:2. Čtvrtý gól, dobrý presink, rychlý přechod do útoku a situace 3 na 1, kde Matěj Jiras předložil míč Honzovi Šilhánovi, který ho napálil do šibenice. Pátý gól a asi nejhezčí z celého utkání. Kopali jsme Honzou Šilhánem roh, kluci svým náběhem do branky strhli všechny obránce, míč celou skupinu přeletěl a Kristian Hodovanets na zadní tyči se do míče opřel z voleje a trefil NÁDHERNÝ GÓL, 5:2. Do druhého poločasu jsem po klucích vyžadoval, aby více dostupovali naše útočné akce a abychom se nezapomínali vracet. Hned na začátku poločasu jsme soupeře vyšachovali krátkými přihrávkami a Matěj Veverka zkušeně uklidil míč do sítě. Pak hosté využili nepřesnosti v rozehře, utekli nám a bylo to 6:3. My jsme, ale pokračovali ve své hře a vysoko napadali soupeře, ten nebyl schopný kloudné rozehry a odkopnuté míče jsme sbírali a chodili do brejků, nebo když se hosté stáhli včas, tak jsme museli rozvinout postupný útok. To nám dařilo a dalších 2 kombinací využil Šimon Horyna a bylo to 8:3. Chvíli před koncem jsme rozjeli akci přes křídelní prostor a na zadní tyči číhal Artur Loskov, který míč zatloukl do sítě, 9:3. Poté hosté ještě korigovali, když se do naší rozehry vloudila chybička a hosté ji potrestali brankou. Celkově jsem byl až na úvodních 10 minut spokojený, jak jsme si s větším soupeřem poradili. Přesto úvodních 10 minut budiž mementem, které nesmíme opakovat, protože by se nám to už mohlo vymstít a nemuseli bychom už, jako dnes, otočit vývoj zápasu zpět na naši stranu. Příští týden nás čeká soupeř z kategorie velmi těžkých, doufám, že se na to dobře připravíme a Lipencům zavaříme.