Mladší žáci B: Přátelák s FA AZ

Ve středu 12. listopadu jsme odehráli přátelské utkání s FA AZ.

Úvod zápasu byl vyrovnaný, ale přeci jen soupeř byl častěji na míči. Náš tým chtěl soupeři oplatit poslední vysokou porážku a tak se do nich pustili. Po 15 minutách se hosté ujali vedení dvěma střelami pod břevno. My jsme však nesložili zbraně a hrou na hranici faulů a maximální agresivitě při získávání míče soupeři zatopili a výsledek otočili. Soupeř byl zaskočený agresivitou při napadání a kupil chybu za chybou při rozehře a rezultovali z toho naše góly – Marek Pešek, Dominik Houdek, Šimon Horyna.

V druhé půlce si soupeř nedokázal opět zvyknout na naši hru plnou napadání. Posledních 15 minut přišlo však polevení v aktivitě. Nebylo to o fyzických silách, ale spíše o hlavě, protože na lavičce už všichni mluvili o tom jak je konečně zase porazíme. Tohoto polevení využil soupeř a otočil zápas na 7:3. Přesto se mi to utkání hodně líbilo, stejně jakou soupeřovým trenérům. Bylo hráno ve velmi vysokém tempu, které by se jen těžko na tréninku simulovalo (i když poslední dobou jsou naše tréninky, zejména při hře velká jízda, plná soubojů v rychlosti a tvrdosti).

Příští středu 19. listopadu si to zopakujeme.