Mladší žáci B: Bílá Hora gólovější

Poslední kolo zamířili naši mladší žáci ročníku 2003 na Bílou Horu. Byli jsme téměř kompletní (chyběli Marek Pešek – hrál za starší a Kristian Hodovanets – byl v zahraničí). Takže svůj první zápas okusili Martin Novák a Johannes Luber, kterým dorazila konečně registračka.

Domácí, kteří se pohybují v čele tabulce, mají většinu týmu složenou z ročníku 2002, a především 4 hráči tohoto ročníku za to umějí vzít a ti také výraznou měrou ovlivnili výsledek.

Prvních 15 minut bylo vyrovnaných, domácí měli několik šancí, které pokryl Ondra Matějovský v brance. My jsme měli také několik příležitostí, ale nedokázali je proměnit. Pak se domácí dvakrát prosadili z 15 metrů prudkou střelou pod břevno. Tlak domácích narůstal a vypadalo to s námi zle. Skóre narostlo až na 5:0. Pak však dostal dobrou přihrávku Dominik Houdek a v jasné příležitosti zachoval klidnou hlavu a snížil na 5:1.

Pokyny do druhé půle byli jasné. Dávat rychleji míč od nohy, protože se nemůžeme přetlačovat se silnějším soupeřem v osobních soubojích. Nicméně domácí nás znovu zmáčkli a v prních 15-ti minutách druhé půle nám nasypali dalších 6 branek. To už, ale domácím začali docházet fyzické síly, začali jsme být pohyblivější a tak jsme začali doufat v úpravu nepěkně vypadajícího výsledku. Přišlo několik slibných příležitostí ale brankař domácích nebyl žádný nazdárek a několik jistých gólů dokázal chytit. Poté se po kombinaci prosadil nadvakrát před brankou Matyáš Flieger. Poté se prosadil i po pěkné akci po ose Jiras – Loskov – Horyna, právě posledně jmenovaný. Domácí nám pak ještě odskočili a tak se skóre zastavilo na čísle 15:3.

Výsledek vypadá hrozivě, ale herně to tak špatné nebylo, věděl jsem, že prohrajeme, doufal jsem v trochu menší rozdíl. Gólů jsme měli vstřelit rozhodně více, šancí na to bylo dost. Mile mě překvapil výkon kluků, kteří naskočili do svého prvního zápasu. Z Johana se může vyklubat dobrý obránce, dispozice i herní přehled na to má, jen musí zapracovat na koordinaci, která je jeho slabší stránkou. Martin Novák ukázal několik slušných pokusů o řešení situace 1:1, navíc se nebojí chodit do soubojů. Se zvyšujícím se počtem zápasů a tréninků se budou oba zlepšovat.