Mladší žáci B: Bez BOJOVNOSTI to nejde!

Naši mladší žáci ročníku 2003 odehráli další ze svých zápasů, tentokráte proti soupeři, který jim byl výškově i věkově vyrovnaný. Nepříjemně se potom nahlíží na výkon, který naše mužstvo předvedlo, když jim stál rovný protivník.

Úvod zápasu byl fantastický, z rozehry jsme míč na jeden dotek doťukali před branku a Honza Šilhán dával na 1:0, to běžela teprve 15 vteřina utkání. Hned po rozehrávce jsme se zmocnili míče, ťuk, ťuk, ťuk a Maty stál sám před brankařem, ale vysoko přestřelil a tím vlastně odstartoval náš pád (ale nemohl Matyáš, byla to kolektivvní práce). Náš tým si začal myslet, že to půjde jako po drátkách, a že se soupeř porazí sám. Žalostně nám začal scházet pohyb bez míče, bojovnost, míč jsme (i kvůli nulovému pohybu spoluhráčů) drželi moc dlouho, a když už jsme se dostali před branku, tak jsme byli velice laxní při snaze skórovat. Soupeř hru vyrovnal a začal nás přehrávat. Po rychlém brejku před brankou jeden z hostů zakončoval a Ondra na jeho střelu do protipohybu, i když se míče letmo dotkl, nedosáhl 1:1. Hra byla vyrovnaná a dostali jsme možnost přímého kopu, na dobře kopnutý míč Honzy Šilhána si naběhl Šimon Horyna a usměrnil ho do sítě, 2:1. Poté opět nedůslednost při bránění (půlka týmu se vůbec nevrátila) a bylo to 2:2. V závěru poločasu jsme se nakonec ujali znovu vedení, když odražený míč napálil Šimon Horyna do šibenice branky Radotína.

Druhý poločas nabídl úplně stejný obraz hry, přestože o přestávce jsem tým burcoval a nabádal k bojovnosti a většímu pohybu bez míče. Pak přišla chyba v rozehře od Dominika Korynty a soupeř srovnal na 3:3. V 50. Minutě jsme podnikli rychlý brejk a na přihrávku Domči Houdka si naběhl Šimon Horyna a zkompletoval hattrick, 4:3. Hosté však vyrovnali 2 minuty před koncem, opět při naší nedůslednosti při bránění na konečných 4:4.

Dneska jsem byl zklamaný z výkonu našeho týmu. Radotín byl soupeř, kterého jsme měli porazit, o tom mě přesvědčila první minuta, kdy jsme je dvakrát rozebrali jako nic. Dneska byl naším největším protivníkem ne Radotín, ale faktor: „VLASTNÍ HLAVA“. Kluci a Ellen se musí z toho poučit a nesmí vypnout v pozornosti a bojovnosti ani na jednu minutu, jinak se jim to zle vymstí. Z výkonu některých hráčů mi bylo smutno, protože mají na víc než dneska předvedli. Pochválit mohu jen Honzu Šilhána, Šimona Horynu, Ondru Matějovského, Marka Peška, Daniila Posukana a Artura Loskova. Zbytek zahrál hluboko pod své možnosti.

2. třída skupina A, 6. kolo, neděle 12.10.2014, 12:00

FC Zličín 4:4 SC Radotín