Mladší přípravka na domácím turnaji nezářila

Do domácího turnaje jsme postavili dvě mužstva. Od toho zkušenějšího jsme očekávali lepší výsledek. Ti mladší si měli především vyzkoušet své první zápasy.

Do domácího turnaje jsme postavili dvě mužstva. Od toho zkušenějšího jsme očekávali lepší výsledek. Ti mladší si měli především vyzkoušet své první zápasy.

Na turnaji jsme měli 2 mužstva. První družstvo, které mělo už zápasové zkušenosti mělo rozdávat fotbalovou radost. Tu rozdávalo v prvním utkání, kdy porazilo naše nejmladší fotbalisty, pro které to bylo většinou první zápasová zkušenost. V dalším utkání, které dle mého pohledu patřilo k jedněm z nejlepších zápasů na turnaji, ve vysokém tempu podlehlo družstvu Motorletu po nešťastných brankách 4:0. Další a poslední bodík se nám podařilo urvat s mužstvem Viktorie Plzeň po remíze 2:2, kterou zařídil dvěma brankami Ben Hollerbach. Dále už jen následovali porážky, především v zápase s Meteorem, jsme uděli dvě velké chyby a z velkého tlaku se nám nepodařilo vytěžit ani jedinou branku. Pak už nám síly ubývaly a Spartaku Příbram jsme podlehli 3:0. Největší propadák jsme si nechali na poslední zápas, kdy jsme podlehli mužstvu Líšně 9:0.

Naše druhé družstvo na turnaji mohlo jen překvapit. Prvním utkání dostalo "sedmičku" od našich starších kluků. Pak na naše benjamínky vyrukovala Líšeň, která držela střeleckou normu, co minuta to gól v naší síti a zvítězila 16:0. Pak si na nás Motorlet zlepšil své skóre a vyhrál 13:0. Po tomto zápase jsme se rozhodli vyměnit brankaře. Do branky se postavil Vašík Milata a svůj první zápas v nové roli zvládnul se ctí, favorizované Příbrami dovolil jen 9 zásahů. Naše hra se zlepšovala. V utkání s Plzní jsme se několikrát ocitnuli ve slušné pozici k ohrožení branky soupeře, ale bohužel to nevyšlo. V posledním utkání jsme předvedli nejlepší výkon a Meteoru jsme podlehli 5:0.

 

Přestože nám chybělo několik hráčů, nemůžu se ubránit dojmu, že především družstvo Zličína I. mělo na více než jen 6. místo. Bylo vidět, že někteří kluci nedokáží přenést své výkony z tréninku do zápasu. Z prvního družstva mohu pochválit Bena, kterého bylo plné hřiště, bránil, rozehrával a střílel a to prakticky bez nějakého střídání. Příjemným překvapením bylo vystoupení Míši Kána, který ač hrál své první zápasy ukázal "ostříleným mazákům" jak se hraje, bojoval o každý míč, nebál se udělat kličku a o hlavu vyšším klukům neuhnul v osobním souboji. Malý černý puntík má však za to, že nechtěl hrát v posledním utkání a nechal spoluhráče ve štychu. Tento turnaj mi však ukázal, že musíme stále hledat brankaře, protože Adam své výkony z tréninku nedokáže přenést do zápasu a zbytečnými góly sráží šance družstva na úspěch.

 

Naše druhé družstvo musím pochválit. Přestože od každého soupeře dostalo hodně gólů, nevzdalo se a bojovalo. Přestože každý hrál na maximum svých sil, musím vyzdvihnout výkon Jakuba Smetany, který byl pravým lídrem mužstva.

 

Zličín I: Rohovský - Kán, Forejtek, Hornof - Hollerbach, Veverka, Velebný, Horyna

Zličín II: Jindřišek - Milata, Korynta, Komani, Svoboda, Smetana, Derose, Frič, Rožko

 

Góly Zličína I: 4x Veverka, 3x Hollerbach, Velebný, Forejtek

 

Vítězem turnaje se stala SK Líšeň, druhý skončil Motorlet, třetí Meteor, čtvrtý Spartak Příbram, pátá Viktoria Plzeň, šestý Zličín I., sedmý Zličín II.

Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen hráč z Líšně. Nejlepším brankařem byl brankař Plzně. A nejlepšího střelce turnaje měla Příbram s 12 brankami na kontě.

 

 

Příští turnaj odehrajeme v neděli 13. února na Žižkově

http://mapy.cz/#mm=ZTtTcP@sa=s@st=s@ssq=Na%20Balk%C3%A1n%C4%9B%20812@sss=1@ssp=120380524_123940556_150199404_150073036@x=133228144@y=135979136@z=16

Místo konání: Hala TJ SPOJE
Místo konání » ulice: Na Balkáně 812
Místo konání » město:

Praha 3