Mikulášské stříbro

Unhošť - 3. prosince 2016, jeden z posledních turnajů letošního roku, na který naši mladší přípravku A - FC Zličín přihlásil trenér Václav Škarda.

Unhošť - 3. prosince 2016, jeden z posledních turnajů letošního roku, na který naši mladší přípravku A - FC Zličín přihlásil trenér Václav Škarda.

Do  dobře obsazeného turnaje jsme nenastupovali s ambicemi na umístění, navíc velkým handicapem bylo, že se turnaje nemohl osobně zúčastnit náš trenér. Jeho zástup ve složení tří asistentů (otců) Roberta Berkyho, Františka Poupěte st. a Vítězslava Raszky byl sice kvalitní, nikoliv však dosahující kvalit trenéra :-).

Na turnaj bylo přihlášeno celkem sedm mužstev: domácí TJ Unhošť, AFK Loděnice, AC Sparta Praha, SK Lhota, Slovan Kladno, SK Hřebeč a naše mladší přípravka A - FC Zličín.

První zápas a zároveň jediná prohra se Spartou 2:4, pak už jen jedna „plichta“ 1:1 s AFK Loděnice, čtyři výhry, ta nejdůležitější z nich, finální se Slovanem Kladno 4:0. Kluci hráli týmově, asistenti trenéra „bez trenéra“ míchali sestavou tak často a tak dokonale, že každý zápas byl pro soupeře velikým překvapením. Teoreticky se na nás nemohli vůbec připravit, prostě nedostali šanci odhadnout následující složení našich hráčů na hřišti. Každý z kluků plnil přesně to, co se od dané pozice v poli očekává, když to vezmu od zadního postavení, pohotové gólmanské zákroky a rozehrávky Lukáše Berkyho, přesné hody autů Tomáše Nedělky, nepropustné obranné zákroky Štěpána Olišara a Adama Křováka, promyšlené nahrávky Honzy Raszky, nebojácné útočné vpády Martina Křováka, prudké střely Adama Procházky, houževnatost a všudypřítomnost na hřišti Františka Poupěte ml. a konečně úspěšné koncovky Michala Folprechta. Každý z kluků pracoval poctivě a na svém postu dělal přesně to, co se od něho očekává. Poctivá práce všech našich hráčů rozhodně neulehčila asistentům  výběr nejlepšího hráče, kterým se stal nakonec Adam Procházka. Zpestřením turnaje byla závěrečná „medajlovačka“ v režii Mikuláše, andělů a čertů. Stříbrné medaile pověšené na krku našich hráčů nakonec překonaly i strach z čertů.

Vzkaz do Unhoště: „Díky za moc hezky zorganizovaný mikulášský turnaj s velice příjemným zázemím. Snad někdy v budoucnu na Zličíně?“.

Autor: Ing. Vítězslav Raszka, Ph.D.