Mezi staršími jsme se neztratili

Nejmladší výběr zličínské mládeže, převážně ročníky 2004 a 2005, zajížděl v sobotu za příjemného počasí do fotbalového areálu Čechoslovanu Chuchle, kde odehrál celodenní turnaj. A přestože většinou hrál s o rok až dva staršími soupeři, uhrál pěkné 6. a 9. místo.

Nejmladší výběr zličínské mládeže, převážně ročníky 2004 a 2005, zajížděl v sobotu za příjemného počasí do fotbalového areálu Čechoslovanu Chuchle, kde odehrál celodenní turnaj. A přestože většinou hrál s o rok až dva staršími soupeři, uhrál pěkné 6. a 9. místo.

Aby si každý zahrál pokud možno co nejvíce času, byl náš tým rozdělen na dva. Záměr, aby byly oba sobě vyrovnané, se mi příliš nezdařil, což dokazuje i celkové umístění.

Zličín A, který se nakonec ukázal jako silnější a hlavně ofenzivnější, se umístil v základní skupině na pěkném třetím místě z pěti účastníků. Nutno dodat, že toto umístění naprosto odpovídalo jeho síle a kvalitě. Na Libuš a Vyšehrad náš tým neměl, už jen proto, že za jejich mužstvo nastoupil kompletní ročník 2003 a brankami i z poloviny hřiště naše šance rychle zlikvidoval.

I přesto si velmi cením například dvou vstřelených branek do sítě Libuše (vítěz turnaje). V žádném zápase jsme nevyšli střelecky naprázdno, což svědčí o naší útočné chuti a potenci. Tu nakonec v největší míře odnesl Radotín, který jsme porazili 10:0.

Zklamáním se pro mě stal u tohoto mužstva až závěrečný zápas o celkové 5. místo v turnaji. Dvakrát jsme dokázali v utkání vyrovnat, ale naše chyby nám ubíraly síly. Nejdříve to byla vlastní branka, pak srážka našeho obránce s útočníkem a zbytečný roh, po kterém padlo rozhodnutí na 3:2 pro soupeře. Škoda, šestá příčka byla první nepohárová a na tu pátou s malým pohárem jsme rozhodně měli.

Zličín B, mužstvo složené převážně z našich nejmenších benjamínků dokázalo v základní skupině držet krok jen s Vyšehradem, ale bohužel ani tento zápas nedotáhlo do vítězného konce. Přitom dvě branky Ellen ho dostaly dvakrát do vedení a zdálo se, že utkání zvládneme. Bohužel těsná porážka 3:4 nakonec znamenala páté místo ve skupině a boj o konečnou 9. příčku.

O ní jsme se prali s Radotínem, který chvíli před tím dostal desítku od našeho áčka. Rychlé vedení 5:1 bylo důkazem, že konečně naši nejmenší odhodili přehnaný ostych před staršími soupeři. Pak se však ukázal věkový rozdíl, kdy radotínští postavili na celý druhý poločas do sestavy dva hráče ročníků 2003 a ti nám zle zatápěli. Naše vítězství 5:3 však bylo v konečném důsledku zasloužené.

Resumé – vzhledem k průběhu turnaje by byla pro mě jako trenéra ideální umístění na 5. a 8. místě. Ta by odpovídala skutečné síle našich dvou výběrů. Bohužel ve fotbale rozhodují maličkosti a ty v klíčových okamžicích nebyly na naší straně. Přesto jsem s výkony VŠECH hráčů spokojen. Herní praxe, kterou nyní všichni potřebují za všeho nejvíc, bylo za celý den hodně, takže teď jen dál sledovat naše postupné zlepšování.

Na závěr je na místě poděkovat vedoucímu mužstva Aleši Rosendorfovi, který strávil s týmem celý den a pomáhal se vším důležitým. Rovněž děkuji rodičům, kteří nám celý den s dětmi pomáhali, povzbuzovali je a krmili (i trenéry).

Další přípravný duel by měla naše přípravka odehrát v pátek doma od 16.30 hodin s Rudnou.

Sestava na turnaji v Chuchli:

Trenér

Richard Valoušek

Vedoucí mužstva

Aleš Rosendorf

Zličín A

Nikita Rožko, Vašek Milata – Dominik Korynta, Nicole Klomínková, Honzík Frič, Adam Rohovský, Honzík Šilhán.

Zličín B

Matýsek Maršík – Matouš Kačur, Kubík Svoboda, Daniil Posukan, Kuba Smetana, Marek Štengl, Bogdan Stepanchuk, Ellen Klomínková.