Marné dobývání Tróje, utrpěná výhra s Klánovicemi a jasná výhra u řezníků z Lochkova

Zličínské béčko dokázalo v posledních třech zápasech dvakrát zvítězit a jediná výhra ho dělí od jistoty záchrany

Sokol Trója - Fc Zličín „B“ 3:1

S cílem navázat na podařený domácí zápas s rezervou Střešovic nastoupilo zličínské béčko k utkání na Tróji. A v prvním poločase se mu to dařilo, většinu času se hrálo na polovině domácích a gólové šance byly až na jednu výjimku rovněž k vidění jen před domácí brankou. Převaha Zličína byla korunována brankou Zbožínka, který v úniku elegantně přehodil golmana. Zdálo se, že první půle skončí vedením hostů, to by ovšem zličínští nesměli domácího kapitána nepřesnou zpětnou přihrávkou vyslat do samostatného nájezdu, který byl dotyčným hráčem zakončen precizně. Skóre se tedy vyrovnalo.

Ve druhé půli se vše podstatné odehrálo během první čtvrthodiny. Nejprve Žák obešel protihráče a po levém křídle se vřítil do přečíslení tří proti jedinému obránci. Svým zakončením dal však bohužel jen vyniknout domácímu golmanovi. A tak udeřilo na druhé straně. Domácí hráč utekl po pravé straně, poslal míč před zličínskou bránu, kde se jej domácímu útočníkovi se štěstím podařilo uklidit do sítě.

Zanedlouho bylo pro Zličín ještě hůř. Krejčí zaváhal při rozehrávce a na jeho „pas“ před vlastní branku si naběhl druhý z domácích útočníků a hlavou poslal míč za Rosendorfa potřetí – 3:1. Po této studené sprše se hosté opět probrali, a tak se zbytek zápasu nesl ve znamení zličínské převahy, která však mnoho velkých šancí nepřinesla. A když už, tak se buď zaskvěl trójský golman a nebo (a že se nejednalo o jev vzácný) končilo zakončení v ochranné síti za brankou. Domácí hráli, co potřebovali, nebezpečnými brejky proháněli hostující obranu a vítězství si celkem v pohodě ohlídali.

Fc Zličín „B“ – Klánovice 2:1

Další zápas měl být jasnou záležitostí a jeho větší část to potvrzovala. Po 15 minutách svítilo na světelné tabuli skóre 2:0 po brankách Kuchlera a Zbožínka a na hřišti byl jen jeden mančaft. Další góly se ale ani z těch nejvyloženějších šancí nedařilo přidat.

Druhý poločas nabídl zpočátku stejný obrázek – tlak, šance, ovšem góly tentokrát žádné. A tak se začali osmělovat hosté z Klánovic. První varování v podobě neproměněného nájezdu ještě nestačilo, ale napodruhé již hostující hráč nezaváhal. Vedení jen o jeden gól domácím notně ubralo na klidu a herní pohodě.  Čtvrt hodiny před koncem pak bylo pro Zličín ještě hůř, když rozhodčí poslal Zmeškala za udeření protihráče do sprch. Klánovice se naštěstí pro domácí na pořádný nápor nezmohly a závěr zápasu se tak podařilo protrpět k hubené výhře 2:1.

Sokol Lochkov – Fc  Zličín „B“ 2:7

V prozatím posledním zápase změřilo béčko síly s mužstvem Lochkova. Dlouhodobá vzájemná bilance hovoří jasně, nad to vypomohlo Zličínu v tomto záchranářském duelu několik hráčů, kteří nastupují také v A mužstvu, a tak byl favorit zápasu jasný.

Domácí v úvodních minutách drželi krok, ale postupně se stále více začala projevovat převaha hostů. První gól vstřelil po přihrávce Mané Juniora a obtočení kolem protihráče Goldmann a zahájil tak střelecké hody. Druhý gól přidal parádní střelou zpoza šestnáctky Zelený a první poločas uzavřel Zbožínek, k němuž se odrazil míč po sražené střele Zeleného.

Ve druhém poločase se tlak Zličína každou minutou zvyšoval a mnoho na tom nezměnily ani dvě branky, kterými domácí dokázali snížit na 1:3 a 2:4. Za hosty dvakrát skóroval Žák, jednou Šindelář a z penalty vstřelil také svoji premiérovou branku ve stavu manželském Kočí. Zápas tak skončil výhrou Zličína v poměru 7:2.

Tento zápas byl bohužel poznamenán velmi hrubou hrou v podání domácích, kteří i za rozhodnutého stavu předváděli zákroky, za které přísnější rozhodčí posílají hráče před polní soud. Zápas jsme si z „preventivních“ důvodů natáčeli na video, což se ukázalo jako dobrá volba. Mimojiné bylo zajímavé prohlédnout si některé zákroky zpětně a bez emocí. Z mnoha zákeřných ataků, které by se daly z videa vybrat a sestříhat do celovečeního filmu, níže dokládáme obrázky ze zákroků na Krejčího a Hájka, který po tomto faulu neodešel ze hřiště po svých a nedobrovolně jsme tak dohrávali v 9 hráčích. Právě po zákroku na druhého jmenovaného se na hřišti chvíli schylovalo k hromadné rvačce. Výsledkem nakonec byla jen jedna červená karta na každé straně. Doporučujeme každému, aby se především na druhý obrázek pořádně podíval, neboť takto dle hráčů Lochkova vypadá, když jejich hráč „hraje balon“. Rovněž tvrzení o tom, že sudí udělil hráči domácích nejprve žlutou kartu a pak v tomtéž přerušení kartu červenou, se díky videu jasně ukazuje jako lživé. Sportu zdar.