Letní příprava starších a mladších žáků je za námi

Jak už je zvykem, naši hráči ročníku 2004 a 2005 vyrazili za letním soustředění do rodiště trenéra Richarda Valouška, do městečka Úštěk v srdci Českého středohoří. Odtamtud vyráželi za svými soupeři do Litoměřic, Lovosic a České lípy.

Jak už je zvykem, naši hráči ročníku 2004 a 2005 vyrazili za letním soustředění do rodiště trenéra Richarda Valouška, do městečka Úštěk v srdci Českého středohoří. Odtamtud vyráželi za svými soupeři do Litoměřic, Lovosic a České lípy.

Hráči jsou aktuálně rozděleni do dvou kategorií, starších žáků, kde vytvořili nový rezervní tým a mladších žáků, kteří budou obhajovat přeborovou příslušnost. K trenérům Valouškovi a Šindelářovi se nově přidali trenéři Ivan Derda s Matějem Peškem, kteří přešli z dorosteneckého mužstva do A týmu mužů a ujali se také trenérské role.

Zpět ale k letnímu soustředění, ještě před ním oba týmy změřily síly s Fotbalovou akademií Alexe Zbura a po velmi napjatých utkáních nakonec podlehli 0:2, respektive 3:4. Oba výsledky však ukázali, že formu kluci po prázdninách neztratili.

Prvním soupeřem v rámci přípravného kempu byl pro starší žáky B klub z Litoměřic hrající divizi. Naši kluci se však nenechali zaskočit a soupeře suverénně přestříleli 5:1. V dalších dvou utkáních už tak úspěšní nebyli, když nejdříve podlehli Lovosicím (2:8) a následně Arsenalu Česká lípa. Výsledek 1:3 se však zrodil až v závěru, do té doby kluci se soupeřem drželi krok. Nutno také podotknout, že náš tým složený z hráčů 2004 a 2005 pravidelně vyzývá soupeře ročníku 2003. Bohužel takto starší hráči na ně čekají i po celou sezonu ve 2. třídě.

Mladší žáci, kterým právě ročník hráčů 2004 zachránil v minulé sezóně přebor, si na soustředění poradil se všemi soupeři, nejdříve v pohodě přestřílel Lovosice 7:0 a následně si poradil se skóre 5:2 i s českolipským Arsenalem. Trenérům více než výsledky mohla dělat radost stále se zlepšující se hra, rychlý přechod do útoku i technické dovednosti hráčů ročníku 2005 a mladší.

Tým je doplněn talentovanými kluky z ročníků 2006 a 2007 a ti velmi dobře hru starších kluků doplňují. Uvidíme, jak si tým povede v nejvyšší pražské soutěži, kde začne již zítra na hřišti obhájce titulu z Meteoru (12.00). Starší žáci vyrazí na hřiště Čechie Smíchov (10.30).

Držte klukům palce, zaslouží si to. Po celou letní přípravu tvrdě pracovali, uvidíme, jak se to projeví v samotné sezóně.

Trenéři Vali, Šindy, Ivan a Péša