KONEČNĚ JSME NAŠLI DVA ÚTOČNÍKY

Další utkání letošního zimního turnaje odehrál náš tým 1. 2. 2014 proti favoritu skupiny FK Motorlet Praha r.2002

Další utkání letošního zimního turnaje odehrál náš tým 1. 2. 2014 proti favoritu skupiny FK Motorlet Praha r.2002

Soupeř, který stejně jako Sparta, Slavia, Viktoria Plzeň a další hraje českou žákovskou ligu, měl být papírově lepší, nastoupil však pouze s polovinou mužstva, druhá, ta kvalitnější hrála ve stejný den halový turnaj v Milovicích. Tato skutečnost určitě přispěla k tomu, že jsme dnes Motorlet přehráli, ale nechtěl bych toto vítězství nějakým způsobem shazovat, protože jsme dokázali porazit ligový tým a to se počítá. Motorlet nás těžce podcenil a doplatil na to.Protože jsme věděli, že soupeř je lepší než my, postavili jsme velmi ofenzivní sestavu. Bylo jasné, že Motorlet nám branky dá a proto jsme ho chtěli přestřílet. Do útočné formace se vedle stálice Michala Sivého postavil Kuba Šibrava, který odehrál skvělý zápas a silně si řekl o stejné místo v základní sestavě i pro příště. Jeho rychlost na soupeře víc než platila a útočná dvojice pro duel s Aritmou je jasná. Oba forvardi dokázali několikrát skórovat, Kuba čtyřikrát, Michal Sivý třikrát, čímž splnil svůj průměr tři góly za zápas. S celkovým počtem dvanácti branek ve čtyřech utkáních turnaje se zřejmě propracoval do vedení ve střeleckých tabulkách. I přes dnešní hattrick se ale dostával do situací, kdy měl volit přihrávku, bohužel se to často snažil řešit sám a to špatně.

Herně jsme nepředvedli žádný superfotbal. Problém začíná už od gólmana, kterému trvá rozehrávka příliš dlouho, obránci reagují pozdě, záložníci při rozehrávce spí i přesto, že přesně ví, co mají v těchto situacích dělat. Nevím, proč to naše krajní záložníky tak táhne do středu hřiště a neoperují v prostorech, kde mají. I přes vítězství nemůže panovat spokojenost, protože jsme zase nehráli to, co jsme si řekli. Střední záložníci, kteří mají hru otáčet na druhou stranu, to prakticky nedělali, stále jsme byli našlapaní na malém prostoru. Naštěstí Motorlet hrál špatně, tak to stačilo.Za jednu věc ale kluci zasluhují pochvalu, a to je nasazení. Myslím, že právě nasazení (plus střelecká potence útočníků) rozhodlo zápas.V posledním kole základní části nás čeká Aritma. Hlavní trenér Zdeněk Vajdl nebude, absolvuje trenérský kurz, ale i pro něj by kluci měli potvrdit postup.

Nedá mi to zmínit jednu negativní věc. Někteří hráči (především ročníku 2001) si několikrát řekli o střídání i přesto, že měli odehrát celý zápas. Trochu smutné, pokud se hraje proti záloze Motorletu 2002.

 

FC Zličín – FK Motorlet Praha 2002        8:5 (2:1)

 

Branky: Kuba Šibrava 4, Michal Sivý 3, Zbyněk Bartoška

 

Sestava: Michal Šilhavý – Martin Barák, Filip Vajdl – Dan Šída, Jirka Vinš, Zbyněk Bartoška, Martin Mattes, Martin Jankovič – Michal Sivý, Kuba Šibrava, Martin Latowski

Výsledky tunaje najdete v sekci turnaje.