Kladenský Slovan vzdoroval jen poločas

Béčko zajíždělo k druhému přípravnému zápasu do Kladna, kde nám byl soupeřem tým místního Slavoje.

Domácí začali velkou šancí, ale samostatný únik útočníka domácích Zajíček zneškodnil. My z následného protiútoku jsem centrovali do vápna, Zbožínek míč zpracoval a přiklepl Cvetkovskimu, který ještě udělal kličku obránci a přesně zamířil, 0:1. Domácí za pět minut využili prostoru ve středu naší obrany a vyrovnali na 1:1. My jsem skóre podruhé strhli na naši stranu v 25. minutě, Zbožínek zatáhl míč do vápna a přihrál volnému Cvetkovskimu, který se trefil pod břevno, 1:2. Domácí však za pět minut opětovně vyrovnali, když se prostředkem prohnal domácí útočník a k tyči nedal Zajíčkovi šanci, 2:2. My jsme měli ještě několik šancí navýšit skóre, ale zakončení bylo nepřesné, domácí hrozili z rychlých brejků, kde nás několikrát podržel brankař Zajíček.

Do druhé půle jsme lépe vstoupili a byli o trochu aktivnější. V 55. minutě utekl Zbožínek a levačkou k přední tyči dal gól na 2:3. V 65. minutě pronikl Jícha do vápna, jeho přihrávku uklízel patičkou do branky Cvetkovski, ale brankař míč vyrazil k Zbožínkovi, který chladnokrevně poslal míč k tyči, 2:4. Domácí měli několik šancí, ale jejich zakončení bylo málo důrazné, my jsme v zakončení byli zbrklí a nepřesní. V 80. minutě přihrál Zbožínek Rosendorfovi, ten si míč zpracoval a špičkou mezi nohy brankaře upravil na konečných 2:5. Pavel Zbožínek tak završil výborný výkon při kterém vstřelil 2 góly a na 3 přihrál.

Sestava FC: Sestava FC: Zajíček - Franc, Šimonovský, Kouba Ondřej, Skála - Šlehofer, Jícha, Goldman, Kočí (46. Rosendorf) - Zbožínek, Cvetkovski

Góly: 2x Cvetkovski, 2x Zbožínek, Rosendorf