Když už síly dochází

V sobotu 12. března nastoupili Mladší žáci A na zimní turnaji proti silnému FA AZ. Sešlo se nás jen 9. Do celkového počtu hráčů zasáhl termín jarních prázdnin, nemoci a jiné důvody.

V sobotu 12. března nastoupili Mladší žáci A na zimní turnaji proti silnému FA AZ. Sešlo se nás jen 9. Do celkového počtu hráčů zasáhl termín jarních prázdnin, nemoci a jiné důvody.

Hned v první a druhé minutě jsme si vypracovali 2 stoprocentní šance, ale neproměnili je. V 6. minutě přišel další zlomový moment. Dominik Korynta po souboji musel odstoupit ze zápasu, neboť si vyrobil výron v kotníku. Pro nás to znamenalo tedy plných 64. minut bez možnosti střídání. Soupeř poprvé udeřil v 15. minutě. My jsme se srdnatě drželi a dokonce si vytvářeli šance, ale buď jsme selhali v zakončení nebo brankař FA AZ předvedl zákrok z kategorie A++, jako když třeba zaplachtil vzduchem a konečky prstů vyrazil ránu do šibenice od Matěje Jirase. Druhý gól přišel po 30-ti minutách hry a pak do poločasu ještě další dva a to z kategorie hodně zbytečných.

O poločase jsem jen klukům řekl, že mě mrzí ty dva poslední góly, protože s tím se dalo něco udělat a také neproměňování šancí, či nedůslednost a nedůraz při rohovém kopu, když už si ho vybojujeme a že jsme jich měli docela dost.

Druhý poločas probíhal v podobném duchu. FA AZ držel míč a kombinoval a my se bránili vytrvalému tlaku, ale poctivě jsme vyráželi do brejkových situací a zakončení. Hosté přidali ještě 6 branek (2 byli opět takové zbytečné), my jsme vstřelili 2 čestné góly (Veverka, Hastrdlo), nastřelili břevno a také několikrát nechali vyniknout druhého brankaře FA AZ.

Kluky musím pochválit, za to jaký odvedli výkon bez možnosti střídání (oproti tomu soupeř točil 2 sedmičky), vydali se ze všech sil. Soupeři jsme fyzicky stačili do 50. minuty, pak už bylo znát, že síly citelně dochází. Mít možnost vícekrát střídat, určitě bychom fyzicky drželi krok déle, ale i takovéto zápasy mají něco do sebe. Poznáte, jak se kluci chovají v krajních situacích a jak se dokáží obětovat pro spoluhráče, prostě jaký mají charakter. Škoda, že jsme neproměnili více šancí (a na to pod jakým jsme byli tlakem, tak jsme jich měli hodně). Soupeř měl však také hodně příležitostí, které si vypracoval po vydařených kombinacích, ale Déňa v brance chytal velmi dobře.  

Sestava: Matějka – Flieger, Šilhán, Novák – Veverka, Jiras, Houdek – Hastrdlo

střídal: Korynta