Když srdce je víc než fyzické předpoklady

"Cítíte to?" Zazněl ode mě první dotaz na kluky, když přišli do kabiny před důležitým zápasem Zimní ligy proti Královu Dvoru. Nechápavým pohledům přišla rychlá odpověď. "Přece vítězství!" Řekl jsem rezolutně a věřil, že kluci prodají nejen to, co pilují zodpovědně na trénincích, ale rovněž to, co mají v sobě a já to tak strašně rád sleduji. Touhu!

Na naše hřiště k pátému utkání Zimní ligy přijel ambiciózní tým Králova Dvora. V tabulce tříbodový náskok, o fous lepší skóre a hlavně dvě čerstvá vítězství v zádech. Za to naši kluci po třech porážkách byli kdekým odepisování. Možná i samotným soupeřem, který přijel se zdravým sebevědomím a s hráči, kteří ty naše převyšovali přinejmenším o hlavu. 

Jak se ale písklo do píšťalky, začala jedna velká fotbalová párty. Chuť, se kterou kluci na soupeře vlétli, odvaha, která jim pomohla pouštět se do na první pohled beznadějných soubojů a bojovnost, se kterou prostě nenechali míč projít za svá záda, s těmito vlastnostmi zkrátka nemohli odejít poraženi. A i kdyby se tak stalo výsledkově, nebyla by to skutečná porážka. 

Jenže tentokrát, poučeni z minulého měření sil s podobně fyzicky vyspělejším soupeřem ze Slaného (3:5), kluci nenechali nic náhodě. Poctivé bránění z obranného bloku, neustálý pressing krajních hráčů a poctivý tlak na balón po ztrátě míče ve 2 až 3 hráčích, rozhodlo o tom, že tři body zůstaly doma, a to naprosto zaslouženě.

Poločasové vedení 3:0, konečné skóre ještě o dva góly hezčí, čistě konto pro precizně chytajícího Michala Dudyho, dojemná podpora skvěle fandících rodičů za "klandrem". Nedělní fotbalové dopoledne jak má být! Jestli ne trenéři, tak minimálně rodiče s hráči si podobnou euforii naprosto zasloužili.

Vždyť se stačí podívat, jakým způsobem k utkání přistoupili. Kde jsou ty časy, kdy se strachem sledovali rozcvičující se "velikány" v soupeřově dresu a nervózně přešlapovali před úvodním hvizdem. Teď stačilo přiznání jednoho z hráčů, že ještě v životě v dresu bývalých týmů Královák neporazil a všichni i pro něj chtěli tu chuť zažít. Velké srdce, které tento tým má, z něj možná neudělá nejlepší tým na českých trávnících, ale bude dál dělat šťastné nejen vedení klubu, hráče a rodiče, ale i samotné trenéry. A tom sport v první řadě je! Kluci, díky! 

FC Zličín B - Králův Dvůr 5:0 (3:0). Branky: 2x Šilhán, 2x Rohovský, Bártík.