Když fotbal není vším a radost přináší samotní hráči

Vždycky jsem si říkal, že základ výchovy malých fotbalistů je, bavit je, bavit a bavit. Jenže se mi to trošku zvrtlo, přistihl jsem se, že jsem se dostal do situace, kdy naprosto a plnohodnotně baví oni mě. Tento víkend, ve finále opět vítězný, byl toho dokonalým důkazem.

Vždycky jsem si říkal, že základ výchovy malých fotbalistů je, bavit je, bavit a bavit. Jenže se mi to trošku zvrtlo, přistihl jsem se, že jsem se dostal do situace, kdy naprosto a plnohodnotně baví oni mě. Tento víkend, ve finále opět vítězný, byl toho dokonalým důkazem.

Fotbalový závěr týdne ještě nezačal a už si tahle parta kolem kapitána Adama Rohovského a baviče Lukáše Kotíka získala nové dva fanoušky. Petr a Zuzka, fitness trenéři z nedaleké Rudné, kam nově dojíždíme na tréninky, okomentovali přístup kluků velmi trefně: „Již podruhé jsme tento pátek trénovali malé fotbalisty ze Zličína a musíme vážně říct, že jsme ještě neviděli tak bezvadný tým dětí, který na sobě tak maká a pracuje!“

Odměnou klukům není jen úžasná parta, kterou si mezi sebou vytvořili, ale i úspěchy na hřišti. Sobotní halový turnaj toho ještě dokonalým důkazem nebyl. Ovšem s přihlédnutím na to, že hned dva naši hráči (posily z Motorletu) odehráli své první zápasy za Zličín, byl zisk poháru za sedmé místo důstojným výsledkem.

To neděle a tradiční utkání Zimní ligy na domácím hřišti hráli kluci trošku tvrdší muziku, a to po všech stránkách. Aktivní napadání krajních hráčů od úvodního hvizdu i kvalitní hra obou středových záložníků (Míša Kán, Bobby Linhart) dostala soupeře z Červeného Újezda pod tlak. Odměnou byla klukům úvodní branka po nepřímém kopu. Do poločasu následovala série nevyužitých i těch nejvyloženějších šancích. Holt ne každý den je posvícení.

Naštěstí nás to tentokrát mrzet nemuselo, protože krátce po přestávce jsme dvěma slepenými brankami utkání rozhodli. Mezi střelce se zapsal „mistr oslav“ Pavlík Hornof, který se nezapomněl před diváky svézt po kolenou a také premiérově v dresu mladších žáků, David Hodač alias Hody, který se radoval pohotovou dorážkou.

Právě on, z postu krajního obránce, si kýženou branku skutečně zasloužil, a to nejen poctivými výkony, ale především velmi aktivní hrou a podporou útoku. V takových případech dokážete přimhouřit oko nad technickými nedostatky. Snaha kluků o realizaci návyků z tréninků, bojovnost v soubojích se staršími soupeři i kreativita v útočné fázi, to jsou momenty, které vás baví. Na vše ostatní je čas. S chutí, kterou v sobě kluci mají, o jejich vzestup nemám strach.

Vítězství 5:2, oslava společným obědem v Metropoli Zličín a dvouhodinovou relaxací v Aquaparku Barrandov, za to stála. A když ještě dodám, že sobotní turnaj byl zakončen návštěvou kina s filmem o Chipmáncích, je jasné, že tenhle mančaft se snad ani nudit neumí. Díky hoši, díky rodiče, bavíte nás!