K OBHAJOBĚ ZLATA CHYBĚL JEDINÝ GÓL

V sobotu 1.3.2014 odehráli zličínští mladší žáci znovu turnaj v kladenské hale, kde v prosinci minulého roku dokázali zvítězit.

V sobotu 1.3.2014 odehráli zličínští mladší žáci znovu turnaj v kladenské hale, kde v prosinci minulého roku dokázali zvítězit.

Za účasti téměř stejných týmů obsadili konečné druhé místo a k prvenství jim chyběl jeden jediný gól. V posledním zápase bylo třeba porazit Brandýsek a slavilo by se. Bohužel asistent hlavního trenéra špatně spočítal průběžnou tabulku a mylně se domníval, že ke zlatu stačí remíza. Proto několik minut před koncem utkání dostali hráči pokyn udržet nerozhodný stav a soustředit se hlavně na obranu. Plichtu jsme snadno zvládli, ale pak se ukázalo, že nestačila. Všem přítomným hráčům a rodičům se tímto velmi omlouvám, zlatou medaili jsem v konečném důsledku prokoučoval já a věřte mi, že mi to mrzí ještě dnes.

A jak tedy turnaj probíhal?

V prvním utkání jsme porazili Zichovec, až gólem těsně před koncem, kdy si po akci Michala Sivého soupeř nešťastně srazil míč do vlastní sítě. Vynikající gólman ze Slaného vychytal bezgólovou remízu v následujícím zápase. Slavoj Kladno jsme dokázali přetlačit až v závěru, dlouho to vypadalo na jednogólovou porážku, ale nakonec Martin Mattes dvěma góly otočil skóre. Potom jsme přehráli  Baník Švermov A i B shodně 1:0 a medaile získala reálné obrysy. Velvary to proti nám ubránily a zrodil se další kříž. Zbýval Brandýsek a jak a proč to dopadlo, jak to dopadlo, už všichni víme.

Jak tedy celý turnaj zhodnotit?

Gólman Michal Šilhavý působil solidním dojmem, na čáře je výborný, dobře vybíhá, zlepšil hru nohou při rozehrávce, jen to vyhazování balónu rukou je ještě špatné. Obrana odvedla spolehlivý výkon, dva inkasované góly v sedmi zápasech je velmi dobrá práce. Útočníci ale zklamali. Michal Sivý skóroval jen třikrát (navíc první branka byla z kategorie polovlastních), další tři forvardi se netrefili ani jednou a situaci musel často zachraňovat Martin Mattes, podle mého názoru, nejlepší hráč našeho týmu na turnaji. Je pravda, že se hrálo na házenkářské branky, ale to nemůže být omluva. Pouhých šest vstřelených gólů za celý turnaj je mizerná bilance. Škoda, že z různých důvodů chybělo několik hráčů našeho mužstva.

Nejlepším hráčem celého turnaje byl vyhlášen stejně jako v prosinci Michal Sivý.

Naše zápasy: Zichovec 1:0, Slaný 0:0, Slavoj Kladno 2:1, Švermov A 1:0, Švermov B 1:0, Velvary 0:0, Brandýsek 1:1

Branky: Martin Mattes 3, Michal Sivý 3

Sestava: Michal Šilhavý – Míša Kazimourová, Kuba Šibrava, Martin Barák, Martin Mattes – Kristian Komani, Michal Sivý, Eman Urlas, Martin Jankovič

Konečné pořadí: 1. Slaný 15b, 2. Zličín 15b, 3. Švermov A 14b, 4. Brandýsek 9b, 5. Velvary 9b, 6. Zichovec 8b, 7. Slavoj Kladno 3b, 8. Švermov B 1b