Již v sobotu začíná A–mužstvo pohárovým zápasem!

Trochu netradičně než bylo zvykem - osmifinálem Teskahor pohár PFS, začne naše A mužstvo druhou polovinu soutěžního ročníku. Jak vše během zimní přestávky probíhalo, jaká byla příprava nám popsal trenér Kudela.

Trochu netradičně než bylo zvykem  - osmifinálem Teskahor pohár PFS, začne naše A mužstvo druhou polovinu soutěžního ročníku.  Jak vše během zimní přestávky probíhalo, jaká byla příprava nám popsal trenér Kudela.

Přípravné období končí, jak se povedlo během zimy tým posílit a jaké jsou odchody?

Zimní přípravné období pro trenéry a pro hráče v českých neprofesionálních podmínkách nikde a nikdy není jednoduché a příjemné. Trenéři bojují s většinovou nechutí hráčů podstupovat zimní přípravné martýrium, jejich odjezdy na hory a dovolenými. Ale abych byl spravedlivý, jsou mezi hráči také velcí "poctivci", kteří i na této úrovni fotbalu obětují téměř vše. A jsem moc rád, že na Zličíně právě mezi takové velké "poctivky" patří především mladí hráči. U Matěje Jirase jsem během celé přípravy nezaznamenal jedinou absenci a na jeho fotbalovém růstu je to výrazně znát. A podobně jsou na tom Tomáš Plánička s Filipem Ondrejkou.  Ale abych nezapomněl na zkušené, mám radost z uzdravení kapitána Martina Kohouta, v tréninkovém zaujetí jde všem příkladem. Pro jarní část jsme mužstvo posilovat v zásadě nepotřebovali, naopak jsme dosti široký kádr zúžili a rozloučili se s některými hráči. Museli jsme však přivést dalšího brankáře, Vojtu Hlouse z Motorletu, protože na většinovou část jara nám pro zranění kolene vypadl Jakub Tůma. A druhou posilou pro jaro bude středový hráč Adam Jákl, který na Zličíně už dříve působil. Jinak nastupovali do přípravy postupně hráči, kteří  na podzim utrpěli vážná zranění - Ivan Merta, už jmenovaný Martin Kohout, Jakub Jíra, Dominik Forejtek a v úplném závěru i Fanda Hák, který však pro úvodní soutěžní zápasy ještě úplně připravený nebude. Bohužel, v posledním PU se nám opět zranil střelec Ivan Merta, kterému se v přípravě náramně střelecky dařilo. Musím ještě zmínit, že se s námi dvakrát v týdnu připravují tři dorostenci - Jakub Patrák, Marek Tuháček a Pavel Sýkora. A všichni se už také zapojovali do přípravných utkání.

 

V přípravě jste odehráli celkem šest přípravných zápasů, jak je hodnotíte?

 

V přípravě jsme odehráli v domácím prostředí 6 přípravných utkání, vesměs se soupeři kvalitativně srovnatelnými, a uhráli jsme tři výhry, dvakrát jsme byli poraženi a jednou jsme se se soupeřem rozešli smírně. Všechna naše přípravná utkání byla poznamenána dosti velkou neúčastí hráčů, se kterými počítáme do nejužšího jarního kádru. Ale zápasy jsme pojali jako součást přípravy a všechny také splnily svůj účel.

Výsledky přípravných zápasů :

 

FC Zličín : Berolina Stralau (Německo)8:2 (5:0). Branky FC: Hák 3x, Pyšek 2x, vlastní 3x.

FC Zličín : SK Ďáblice 3:2 ( 2:1). Branky FC: Pyšek, Jiras a Plánička

FC Zličín : Sokol Jinočany 2:2 (1:1). Branky FC: Jiras, Plánička p.k.

FC Zličín : FK Hořovice 2:4 (0:3). Branky FC: Merta 2x.

FC Zličín : SK Hřebeč 2:4 (1:1). Branky FC: Merta 2x.

FC Zličín : FK Baník Most/Souš B 5:3 (4:1). Branky FC: Merta 2x, Kohout 2x, Pyšek.

 

V jakém rozpoložení tedy pojedete k pohárovému zápasu, který hrajete v sobotu?

Samozřejmě, že na hráčích vidím, že jsou rádi, že soutěžní "jaro" už v sobotu začne. A začne pro nás specificky, v poháru se jedeme utkat s Duklou Jižní Město, která nás doma čeká za 14 dní v mistrovské soutěži.

Jaké jsou tedy cíle pro jarní část soutěže?

Po podzimní části soutěže figurujeme v tabulce na pátém místě a cílem stanoveným na začátku přeboru je také páté místo udržet. Je samozřejmé, že nejenom v soutěži vždy jdeme s hráči každé utkání vyhrát. Ale pražský přebor je opravdu kvalitní soutěž, takže každé utkání je také trochu loterijní sázkou. Ale mým cílem trenéra je stabilizovat výkonnost celku, vyvarovat se slabších výkonů v domácím prostředí a dále pracovat na nárůstu výkonnosti mladých hráčů.

Jak hodnotíte v polovině soutěže Pražský přebor, kde jste ještě nepůsobil?

Ano, a již jsem také opakovaně zmiňoval, Pražský přebor je opravdu kvalitní soutěž. A tvrdím, že její kvalitativní nárůst bude pokračovat, protože do mužstev přichází a nastupuje slušný počet hráčů, kteří procházejí kvalitní výchovou v četných pražských klubech, které se výchově mládeže opravdu věnují a do výchovy investují nemalé finanční prostředky. A jsem moc rád, že mezi takové kluby patří i FC Zličín.