Jeden gól od medailí a nejlepší střelec turnaje

V sobotu 17. Ledna jsme odehráli turnaj v nafukovací hala v Braníku na Hamru. Soupeřem nám byl i tým z Německa, který jsme konečně porazili.

V sobotu 17. Ledna jsme odehráli turnaj v nafukovací hala v Braníku na Hamru. Soupeřem nám byl i tým z Německa, který jsme konečně porazili.

První zápas jsme hráli proti Meteoru. Měli jsme hodně šancí, ale Meteor taky. Ondra v brance chytal dobře a tak to bylo stále 0:0. My jsme trefili tyčku a v další velké šanci zastavil střelu na brankové čáře obránce. Nedali jsme a tak nás Meteor, tak trochu šťastným gólem porazil 1:0.

 

Druhý zápas jsme hráli proti Běchovicím. Dostali jsme se do vedení po brance Matěje Veverky, kterému nezištně přihrál Dominik Houdek. Běchovice dokázali vyrovnat. Ale opět po perfektní práci Dominika Houdka se do šance dostal Matěj Veverka a proměnil. Výhra 2:1.

Třetí zápas nás čekal německý Heidenberg. Na turnaji se prezentoval výkony jak na horské dráze, ale výsledkově mu to vždy nějak vycházelo. Proti nám mu to nešlo, dokázali jsme ho zmáčknout na polovině hřiště, přehrávat ho, ale nedařilo se nám jeho urputnou obranu prostřelit. Nakonec těsně před koncem se po rohovém kopu, tak trochu symbolicky, prosadil německý hráč, avšak v našem dresu. Branka Johannese Lubera nám zařídila vítězství 1:0.

 

Čtvrtý zápas proti Unionu Vršovice a klasická ukázka zápasu „BLBEC“. O tom kdo byl lepší nelze pochybovat. Byli jsme to my. Soupeře jsme svírali, jak jen to bylo možné, ale ten odolával. Dva góly nám dal z brejkových situací. My jsme snížili díky Matějovi Veverkovi, ale dalších několik velkých příležitostí neproměnili. Jaká škoda, prohrát s posledním.

Pátý zápas proti Podolí nám mohl uchovat naději na medailové umístění. Podolí však začalo náporem a dostalo se do dvougólového vedení. Ale pak jsme se nadechli k obratu. Nejprve se po dobré kombinaci na jeden dotek od naší branky prosadila Ellen Klomínková a pak dokázal srovnat Domča Houdek. V poslední minutě přihrál Daniil Posukan do velké příležitosti Ellen, ale ta neproměnila, brankař Podolí předvedl úžasný zákrok.

Jaká škoda potom byla, když jsem procházel výsledky, kdyby Ellen tuhle šanci proměnila, tak bychom celý turnaj vyhráli, protože by se 4 týmy srovnali na 9 bodech a zkuste hádat, kdo byl měl z těch 4 týmů nejlepší skóre v minitabulce? Samozřejmě, že my. Takže nám zůstala nepopulární brambora za 7 bodů a druhý nejvyšší počet nastřílených gólů.

Přestože jsme přijeli bez medaile tak musím náš tým pochválit, hrál tak jak jsem si představoval a nejvíce mě potěšil Dominik Houdek, který byl náš nejlepší hráč (a nebýt Kakao nejlepší střelec turnaje, tak Dominik urval trofej nejlepšího hráče, bohužel je to už taková tradice, že se individuální ceny neudělují více hráčům v jednom týmu). Dominik si za celý turnaj připsal 4 gólové přihrávky a jeden gól sám vstřelil, takže se podílel na 5 z celkových 6 našich zásahů! Velmi dobře zahrála taky Ellen Klomínková a Matyáš Flieger, který v sobě pro tento turnaj probudil potenciál, který v něm dříme, škoda, že ho nebudí častěji. No a pak Matěj Veverka, tam je to hodnocení rozporuplné, stal se nejlepším střelcem turnaje, ale půlku by si zasloužil jeho dvorní nahravač Dominik Houdek, ale zároveň kvůli jeho nedůslednosti v bránění jsme 3x zbytečně inkasovali. Takže směrem dopředu dobrý, dozadu výrazně přidat.

 

Jinak nás německý tým pozval na letní turnaj do Heidenbergu, který se nachází u Norimberku, tak uvidíme jestli se zúčastníme.

 

Sestava: Matějovský – Luber, Jiras, Houdek, Veverka – Pešek, Posukan, Klomínková, Flieger

Pořadí:

1. Podolí

2. Heidenberg

3. Meteor

4. Zličín

5. Běchovice

6. Vršovice