Jako na houpačce.

V neděli jsme na Zličínském hřišti přivítali celek z popředí naší tabulky – mužstvo FC Přední Kopanina.

Z výsledku hostujícího mužstva šel respekt, protože po dvou zápasech skóre 16:0 , to nám nic jiného ani nezbývalo. My po debaklu ve Stodůlkách a nepřesvědčivém výkonu proti Motorletu r.2002, jsme měli svých starostí dost a dost. V týdnu jsme se snažili zapracovat na věcech, které nám dělají problém. Větší nasazení, koncentrace a lepší pohyb jak s míčem, tak bez míče. Dle konečného výsledku, to vypadá, že se to povedlo, ale stále bylo v zápase hodně momentů, kterých se musíme vyvarovat.  Od úvodu jsme byli aktivnější a dostávali se do šancí, ale naše zakončení bylo nepřesné. Velkou šanci měl například v 11.min.Šída, ale jeho střela skončila jen v boční síti. I když jsme měli míč více pod kontrolou, opět jsme ,,vymysleli“ neskutečnou minelu, kterou hosté potrestali. Ve 20.min vhazujeme aut na úrovni velkého vápna hostí a místo zakončení nabídneme rychlý brejk, který jim špatným postavením umožníme, a i když se Budský snaží, na druhé zakončení je již krátký 0:1 ! I nadále jsme aktivní, Mattes chytrou přihrávkou uvolní Šídu, ale ten střílí vedle. Ve 25.min. se z křídla dostane do vápna Janouch, ale jeho přihrávka před branku je sražená na roh, který nedokážeme zakončit. O chvilku později si šikovně vymění míč Jankovič se Šídou, ale posledně jmenovaný střílí nad branku. Ve 31. min. jde do  brejku Vitarigov, ale jeho zakončení bylo nepřesné a vyběhnuvší gólman hostí si s tím poradil. Do zakončení se dostal Hnízdil, ale jeho střelu obrana hostí srazila na roh. Když už se zdálo, že naše snaha nebude zužitkovaná, dostali jsme  na půlce výhodu volného kopu, který rychle rozehrál Mattes a uvolnil Vitarigova, který v brejku podél vybíhajícího gólmana vyrovnal na poločasových 1:1.

Druhý poločas jsme chtěli hrát aktivně a také hráli. Bohužel naše zakončení bylo takové, jaké bylo – velice nepřesné a nedůrazné. Dočkali jsme se ve 47.min,.kdy se z levé strany dostal za obránce Vitarigov a udělal kličku i vybíhajícímu brankáři a do prázdné branky zvýšil na 2:1. I nadále hrajeme aktivně a chceme zvýšit vedení, ale to zakončení ! Definitivní klid přinesla 63.minuta, kdy spolu zakombinovali Šída a Vitarigov a posledně jmenovaný završil hattrick a naše vedení 3:1. Tímto výsledkem zápas skončil a můžeme se radovat z cenného vítězství. Naše vítězství mohlo být mnohem vyšší, ale jak už jsem psal, ta koncovka.... Je potřeba říct, že výkon nebyl ideální, ale oproti posledním zápasům tam byl posun zejména ve větším důrazu a zlepšení pohybu. Až další zápas nám ukáže jestli nastal výkonnostní progres mužstva !

1.A třída skupina B, 3. kolo, neděle 20.9.2015, 12:15

FC Zličín 3:1 FC Přední Kopanina