Hodnocení Zličínských mládežnických mužstev po podzimní části – dorosty

V následujících dnech Vám přineseme zhodnocení podzimní části soutěží očima trenérů po jednotlivých kategoriích. Dnes se to týká nejstarší kategorie, tedy mužstva staršího a mladšího dorostu.

V následujících dnech Vám přineseme zhodnocení podzimní části soutěží očima trenérů po jednotlivých kategoriích.  Dnes se to týká nejstarší kategorie, tedy mužstva staršího a mladšího dorostu.

Starší dorost – Pražský přebor staršího dorostu

Umístění  :  8.FC Zličín  15 – 6 - 2 – 7 - 32:41          20 bodů

Trenéři : Odvárka Lukáš , Friček Adam

Do nové sezóny jsme nastoupili s obměněným kádrem. Přivedli jsme do týmu nové mladé hráče a to se záměrem, který jsme si nastavili z jednoho z  určitých cílů před sezónou. Naší filosofií je určitě pracovat s mladými hráči proti těžkým soupeřům a to proto, aby byli připraveni co nejlépe do budoucna pro náš A a B tým mužů. Je to částečně náročná práce a taky risk, aby se povedl udělat, co nejrychlejší herní progres. Byli jsme si vědomi, že nás i čeká dost náročná a velmi těžká sezóna v pražském přeboru. Obsazení týmu považujeme za poslední roky v přeboru za jednu z nejkvalitnějších. Hráče jsme přivedli hlavně s dobrým charakterem, kde kluci kopali mimo pražskou soutěž. V týmu máme samozřejmě i hráče, kteří hrají poslední dorosteneckou soutěž a poté už v létě nastupují do chlapů. Myslím, že se povedl smíchat mix hráčů a pracovat s nimi k dobrým výkonům! Odehráli jsme 15 náročných kol a ani v jednom kole jsme nepocítili lehký zápas. Zápasy některé se nám vůbec zcela nevydařily a některé zase naopak vydařily a to především u zápasů,  u kterých jsme neočekávali potenciální výhry, kde jsme nastupovali k soupeři s velkým respektem. V podzimní části jsme skončili na slušném  8.místě, ze 16. Určitě bereme toto místo a pro jarní část budeme bojovat, abychom tyto výsledky minimálně udělali stejné či nejlépe ještě vylepšili. Klukům patří velký dík hlavně za to, že na tréninky chodili a na zápasy též. Velký počet účasti je základ a odraz toho, kde teď jsme. Kdyby to tak nebylo, tak si troufnu říct, že nebudeme tam, kde právě jsme umístěni. V zimní přestávce se budeme poohlížet ještě po 2-3 posilách, které bychom chtěli přivést do našeho týmu a vyztužit kádr. Budeme makat na fyzické kondici a herním progresu. Budou i přípravné zápasy, kde budeme chtít i využít hráče, co zase měli menší minutáž v soutěži a docílit toho, abychom měli, co nejvíce vyrovnaný kádr a kluci bojovali o svoje místo na jaře. Celkově hodnotíme sezónu kladně a s přáním do druhé poloviny, aby byla ještě lepší. Všem děkujeme za podporu při našich mistrovských utkání.

 

Mladší dorost –  2.třída

Umístění  :    8.  FC Zličín  11 -5  - 2 – 4 -   43:29     17

Trenéři:  Lukeš Jan, Grobl Daniel, Svárovský Jindřich

Mladší dorost odehrál během podzimní části 11 mistrovských utkání s bilancí 5 výher, 2 remízy a 4 prohry. V rámci krátké přípravy před sezonou, bylo snahou trenérů, dostat klukům do hlavy, že se chceme během zápasů prezentovat kombinačním a rychlým fotbalem. Bylo pár zápasů, kdy jsme od začátku jasně dominovali a dokázali to i náležitě gólově vyjádřit.  Ve většině zápasů, jsme se soupeřem hráli vyrovnanou partii a o konečném výsledku rozhodla vždy nějaká zbytečná chyba na jedné nebo druhé straně. Jediným soupeřem, který nás celkově přehrál, byla Aritma. S tímto soupeřem jsme vydrželi hrát v nastaveném tempu nějakých 60 minut, pak jsme ale „zvadli“ a dostali v koncovce zápasu několik laciných gólů. Můžeme konstatovat, že herně jsme určitě během podzimních zápasů nepropadli. Ale na druhou stranu si musíme také přiznat, že jsme se nedokázali vyhnout výpadkům ve hře, které soupeř někdy dokázal gólově využít. Některé tyto výpadky nás stály body, díky kterým jsme se mohli pohybovat ve vyšších patrech tabulky. Během zimní přestávky musíme kvalitně potrénovat a zapracovat na některých herních situacích, kde vidíme možnosti na zlepšení tak, abychom na jaře dokázali ty vyrovnané zápasy urvat na svoji stranu.